×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
اراک| میزگرد تخصصی "مخاطرات و پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری" برگزار شد

به گزارش هرمزبان به نقل از  خبرگزاری تسنیم از اراک، متاسفانه در سال‌های اخیر در سه‌شنبه آخر هرسال شاهد حوادث دلخراشی هستیم که در مراسم آتش‌بازی و کارها خطرآفرین توسط جوانان و نوجوانان در سطح شهرها به وقوع می‌پیوندد هستیم.

هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه‌سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیرقابل جبرانی را در پی داشته باشد که خانواده ها در پیشگیری از حوادث نقش مهمی را ایفاء می‌کنند.

در این راستا، یکی از عوامل  ضروری برای پیشگیری از حوادث و اتفاقات، ارتقای سطح آگاهی مردم و به ویژه‌ گروه‌های در معرض خطر است و معلومات، آگاهی‌ها، نگرش، اعتقادات و باورهای افراد در مورد هر موضوعی نظیر حوادث چهارشنبه سوری عوامل مستعدکننده رفتار سالم و پیشگیری از این حوادث را تشکیل می‌دهد که این عوامل در فرد ایجاد انگیزه می‌کنند تا رفتار خود را تغییر دهد و از بروز این حوادث جلوگیری کند.

آموزش سبب افزایش آگاهی‌ها در این زمینه می‌شود، نگرش‌های مطلوب را برمی‌انگیزد و نهایتاً مهارت‌ها و رفتارهای پیشگیری از این حوادث را تشکیل می‌دهد و هر اندازه افراد درباره عواملی نظیر ترقه، مواد منفجره و محترقه دیگر و آتش بازی، که احتمال وقوع حادثه را افزایش می دهند،  بیشتر بدانند در آن صورت بهتر خواهند توانست از احتمال وقوع این حوادث پیشگیری کنند.

در آستانه فرارسیدن چهارشنبه آخر سال، خبرنگاران خبرگزاری تسنیم استان مرکزی با دعوت از "حسن طاهراحمدی" رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، "سرهنگ شهرام امیریان" فرمانده انتظامی شهرستان اراک، "مسعود آقازیارتی" مدیرعامل آتش‌نشانی اراک در میزگردی تخصصی حوادث و مخاطرات و راهبردهای پیشگیری از این آسیب‌های چهارشنبه آخر سال را به گفت‌و‌گو نشستند.

بررسی وقایع چهارشنبه آخرسال در سال قبل، حوادث تا به امروز، اقدامات پیشگیرانه و آماده باش نیروهای خدمات رسان و امدادی در چهارشنبه سوری امسال از جمله مهمترین سرفصل‌های بحث در این میزگرد تخصصی بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true