هرمزبان:سید فاضل حیدری بلوکی مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گفت: مطالبات تامین اجتماعی استان تاکنون وصول نشده است.

هرمزبان:سید فاضل حیدری بلوکی مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گفت: مطالبات تامین اجتماعی استان تاکنون وصول نشده است.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،افزود: با توجه به اینکه از یک ماه گذشته منابع و مصارف تأمین اجتماعی به تعادلی نسبی رسیده است و نسبت پرداختی‌ها و دریافتی‌ها به توازن دست یافته، پیگیر دریافت مطالبات‌مان به صورت جدی هستیم تا این توازن برهم نخورد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ بالغ بر ۲۷۶ میلیارد تومان در قالب طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت هزینه شده است، اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری ۷۶ میلیارد تومان هزینه شده و از طرفی پولی که دریافت می‌کنیم به هیچ وجه جوابگو خدمات مان نیست که بزرگترین علت آن وصول نشدن مطالبات است.

حیدری بلوکی با اشاره به اینکه عمده بدهکاری دستگاه‌های دولتی و شرکت‌ها در خصوص پرداخت حق چهارصد مشاغل زیان‌آور است، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و کارگاه های صنعتی باید به این موضوع اهمیت داده و از این قانون تبعیت کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان، هدفگذاری سالجاری این دستگاه خدماتی را وصول مطالبات جهت ارائه بهتر خدمات به افراد تحت پوشش دانست و عنوان کرد: عمده فعالیت‌ها در استان هرمزگان در شش ماهه دوم رخ می‌دهد و همواره مشکلات وصول مطالبات در شش ماهه نخست است زیرا رونق اقتصادی در نیمه دوم سال افزایش می‌یابد. به همین منظور کمیته‌ای ویژه تشکیل شده است تا با دستگاه‌های اجرایی و کارگاه‌های بزرگ نشستی، برگزار و نحوه وصول مطالبات معین شود.

حیدری بلوکی با بیان اینکه از استاندار هرمزگان خواهشمندم که دستگاه‌های اجرایی را ملزم به پرداخت مطالباتشان کند، اظهار کرد: خوشبختانه جلسه‌ای با شورای شهر، برگزار و در خصوص نحوه وصول مطالبات شهرداری بندرعباس به نتایج مناسبی دست یافتیم، گرچه مشکلات شهرداری بندرعباس را که ماهیتی غیردولتی دارد را درک می‌کنیم.

وی، مطالبات تأمین اجتماعی را مطالبات به حق کارگران دانست و عنوان کرد: انتظار داریم رسانه‌ها با پوشش مناسب این موضوع همچون گذشته مطالبات به حق کارگران را پیگیری کرده تا بتوانیم در راستای بالا بردن پوشش بیمه‌ای گام‌های مناسبی برداریم.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان هرمزگان همچنین در خصوص مشکلات مرخصی زایمان بانوان و بلاتکلیفی ۹ ماه مرخصی استحقاقی، اضافه کرد: قانونگذار برای این موضوع بار مالی را برعهده دولت قرار داده و تا این لحظه بار مالی آن حل نشده است و تأمین اجتماعی تنها حقوق شش ماه را پرداخت می‌کند و آن سه ماه باقیمانده منوط به گرفتن پول از دولت است که تا این لحظه محقق نشده است.

حیدری بلوکی، همچنین پوشش بیمه‌ای تأمین اجتماعی در استان هرمزگان را بیش از ۵۴ درصد، اعلام و تصریح کرد: این مقدار ۲ درصد بیشتر از آمار کشوری است که نشان دهنده فعالیت خوب همکاران و زیرپوشش بردن جامعه وسیعی از آحاد مردم است. تا پایان سال ۹۳ جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در هرمزگان با بالاترین ضریب کشور به ۸۵۸ هزار و۴۴۲ نفر رسیده است که درمقایسه با سال ۹۲ سه درصد افزایش یافته است.

 

منبع: ایسنا(لینک)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد