×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
در تاریخ انقلاب اسلامی سه سیزده آبان مهم را می توانیم ببینیم

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ابوموسی، حجت الاسلام غلامرضا محب زاده طی سخنانی در جمع دانش آموزان و اقشار مختلف مردم،با اشاره به نامگذاری سیزدهم آبانماه به روز دانش آموز اظهار داشت: ما در کشور ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز و ۳۰۰۰ معلم و فرهنگی شهید را تقدیم انقلاب نموده ایم و دانش آموزان، دانش پژوهان و دانشجویان نقش برجسته ای در تثبیت نهال نوپای انقلاب اسلامی داشتند.

وی بیان داشت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی شاهد سه سیزده آبان مهم و سرنوشت ساز هستیم. مدیر آموزش و پرورش ابوموسی افزود: تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ عنوان این سه واقعه تاریخی است و هرکدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

محب زاده با اشاره به ۱۳ آبان ۴۳ و ماجرای تبعید امام (ره) اظهار داشت: اولین سیزدهم آبان مربوط به سال ۱۳۴۳ و جریان کاپیتولاسیون است که این لایحه در دولت اسدالله علم در مجلس تصویب شد و به تأیید شاه ملعون رسید و آمریکایی ها از مصونیت سیاسی و قضایی برخوردار شدند.

وی افزود: امام خمینی (ره) در درس خارج فقه خود در رابطه با این مسئله افشاگری نموده و مخالفت خود را ابراز نمودند و همین مسئله باعث شد ساواک شبانه امام را به تهران منتقل و پس از آن به ترکیه تبعید نماید.

محب زاده همچنین در رابطه با نامگذاری سیزدهم آبانماه به روز دانش آموز اظهار داشت:  چهارده سال بعد و در ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان همراه با دیگر جوانان و اقشار مختلف جامعه در دانشگاه تهران جمع شدند و با صدای رسا شعار الله اکبر سردادند.

مدیر آموزش و پرورش ابوموسی افزود: در ابتدا مأموران چند گلوله گاز اشک آور در میان جمعیت شلیک نمودند ولی دانش آموزان با اینکه به سختی نفس می کشیدند صدای خود را رساتر نموده و  با صدای بلندتر و با فریاد الله اکبر بر تن مأموران شاه لرزه افکندند.

وی  اضافه کرد:  با تیراندازی مأموران شاه جوانان و نوجوانان یکی پس از دیگری به خاک و خون افتادند و ۵۶ دانش آموز شهید شدند.

محب زاده با اشاره به ۱۳ آبان ۱۳۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: امام راحل (ره) در پیامی تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم و بزرگتر انقلاب اول نامیدند.

مدیر آموزش و پرورش ابوموسی تصریح کرد: آمریکایی ها از آغاز انقلاب تاکنون به دشمنی با ما پرداخته اند اما نهال انقلاب اکنون به درخت تنومند و پرثمری تبدیل شده است و این نشان دهنده شکست آمریکا در دشمنی است.

وی افزود: قدرت و عظمت انقلاب که آمریکا و جهانخواران را شکست داد برخاسته از دین و اعتقاد مردم به امامت و ولایت اهل بیت عصمت و طهارت است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true