هرمزبان:روزه‌داران هرمزگانی علی‌رغم وجود دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد با رطوبت بالای ۵۰ درصد‏، امروز در اقصی نقاط این استان به ویژه در دو شهر بزرگ این استان بندرعباس و میناب در راستای حمایت از فلسطین حضوری تاریخی بهم رساندند.

هرمزبان:روزه‌داران هرمزگانی علی‌رغم وجود دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد با رطوبت بالای ۵۰ درصد‏، امروز در اقصی نقاط این استان به ویژه در دو شهر بزرگ این استان بندرعباس و میناب در راستای حمایت از فلسطین حضوری تاریخی بهم رساندند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، همزمان با سراسر کشور‏ مردم شهرهای مختلف هرمزگان در شهرستان‌های ۱۳ گانه این استان ساعاتی پیش برای ابراز حمایت خود از مقاومت و دفاع از سرزمین‌های اشغالی به خیابان‌های منتهی به مکان برگزاری نماز‌ جمعه آمدند.

در مرکز این استان علی‌رغم وجود گرمای حدود ۴۰ درجه و رطوبت بالای هوا مردم حضور مثال‌زدنی در این مراسم داشتند.

پس از بندرعباس‏، میناب دومین شهر بزرگ هرمزگان به شمار می‌رود‏ که در این شهر نیز این مراسم با شور خاصی روبرو بود.

راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان که با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور پرشور مروم روزه دار میناب آغاز شد‏، شامل صحنه‌ها و مناظری مثال‌زدنی بود.

در این شهر، در حالی که از خیابان‌های منتهی به مسیر راهپیمایی هر لحظه بر جمعیت مردم افزوده می‌شود، سیل خروشان مردمی با لبیک به ابتکار پیامبر گونه امام راحل و ندای رهبری و در راستای حمایت از قدس شریف با حضور خودجوش در چهار راه آل‌محمد (ص) محل آغاز راهپیمایی به سمت مسجد جامع امام خمینی (ره) میناب حرکت کردند.

اقشار مختلف مردم از زن و مرد، پیر و جوان، بازاری، بسیجی، ورزشکار، دانشجو، دانش‌آموز، کارگر و کارمند با در دست داشتن تصاویر بنیانگذار انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و دست نوشته‌هایی در محکومیت رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی با مشت‌های گره کرده شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر دادند.

گرمای بیش از حد هوا در این شهر نیز نتوانسته در عزم مردم منطقه خللی وارد کند و مردم همیشه در صحنه میناب همچون گذشته با حضور گرم و بی‌سابقه خود بار دیگر به صحنه آمدند تا سیلی محکمی به گوش استکبار و زورگویان عالم بزنند.

پس از طی طول خیابان بسیج و بلوار امام (ره) در میناب‏، شرکت کنندگان در راهپیمایی در محل مسجد جامع میناب اجتماع و پس از قرائت قطعنامه پایانی امام جمعه میناب حجت‌الاسلام میرزا حسین معتمدی‌فر به ایراد سخنرانی پرداخت.

در بخش‌های بندزرک، سندرک، توکهور و شهر هشتبندی که از توابع میناب هستند نیز به صورت جداگانه راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار شد.

میناب واقع در بخش شرقی هرمزگان در کنار شهرستان‌هایی همانند رودان‏، سیریک ‏و  بشاگرد قرار دارد‏، که این شهرستان‌ها نیز در مراکز بخش‌ها و دهستان‌ها و روستاهای بزرگ این راهپیمایی برگزار شد.

در بخش غربی هرمزگان که شهرستان‌های بستک‏، پارسیان و لنگه قرار دارند نیز حضور مردم مثال زدنی بود.

شهرستان‌های بندرعباس در کنار خمیر و شهرستان‌های قشم و ابوموسی جزو شهرستان‌های مرکزی و جنوبی هرمزگان محسوب می‌شوند که در این شهرستان نیز راهپیمایی از شور و نشاط بالایی در بین روزه‌داران برخوردار بود.

حاجی‌آباد در بخش شمالی هرمزگان قرار دارد‏ و امروز میزبان حضور گسترده مردم بود.

انتهای پیام/خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد