هرمزبان:مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: با ورود اولین محموله بچه ماهی از کشور فرانسه، گام بزرگی در راستای تکمیل صنعت پرورش ماهی دریایی در قفس شیلات قشم برداشته شد.

هرمزبان:مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: با ورود اولین محموله بچه ماهی از کشور فرانسه، گام بزرگی در راستای تکمیل صنعت پرورش ماهی دریایی در قفس شیلات قشم برداشته شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سید پرویز محبی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این محموله به تعداد ۴۰هزار قطعه توسط مرکز تکثیر و پرورش تیاپ پران قشم وارد این جزیره شده است.

عملیات اجرایی شرکت تیاپ پران قشم با سرمایه گذار ایرانی و فرانسوی از سال ۹۲هجری خورشیدی در این شهرستان آغاز شده که با پیگیری و حمایت های انجام شده و سرمایه گذاری بالغ بر ۴۰میلیارد ریال بهار امسال به بهره برداری رسید.

مدیرکل شیلات هرمزگان از ورود این محموله چهل هزار قطعه ای به وزن جمعی ۱۰ کیلوگرم (از خانواده شانک ماهیان) از کشور فرانسه، بعنوان گام نهایی و مهمی در صنعت پرورش ماهی در قفس ایران با استفاده از انتقال تکنولوژی و اصلاح نژاد جهت تکثیر و پرورش ماهیان دریایی در قفس نام برد.

محبی، نیازطرح های پرورش ماهی در قفس هرمزگان را در نیمه دوم امسال بین دو تا سه میلیون قطعه ذکر و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با هماهنگی بیشتر دستگاه های ذی ربط و در فازهای بعدی شاهد مرتفع سازی این نیاز اساسی باشیم.

این مقام مسوول خاطرنشان ساخت: تولید بچه ماهی های صُبیتی، میش ماهی و هامور از برنامه های آینده شرکت تیاپ پران قشم در فازهای بعدی است.

شرکت تیاب پران قشم فعالیت خود را از سال ۹۲در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار شامل چهارهکتار فضای تولید و پیش بینی شش هکتار دیگر برای توسعه فازهای دو و سه، آغاز کرده است.

این مقام مسوول با اشاره به حرکت های مثبت و روابط سازنده ای که دولت تدبیر و امید در پیش گرفته ابراز امیدواری کرد بتوان در آینده ای نزدیک ایران در حوزه آبزی پروری نیزبه خودکفایی رسیده وباتکمیل شدن تکنولوژی این صنعت، از موهبت دریا به نحو شایسته تری بهره برد.

هرمزگان با صید سالانه ۱۸۹هزارتن انواع آبزی رتبه اولی را در بین استانهای ساحلی دارد.

این استان در زمینه پرورش ماهی در قفس از استعدادهای فراوانی برخوردار است که از جمله آن می توان به وجود ۱۴جزیره بزرگ و کوچک با کاربری های مختلف اشاره کرد./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد