هرمزبان:فرمانده ناحیه بسیج سپاه سیریک گفت: برای نخستین بار در سطح استان ، پنج قطعه شترمرغ زنده با یک فروند لنج از این شهرستان به مقصد کشور عمان صادر شد.

هرمزبان:فرمانده ناحیه بسیج سپاه سیریک گفت: برای نخستین بار در سطح استان ، پنج قطعه شترمرغ زنده با یک فروند لنج از این شهرستان به مقصد کشور عمان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،سرگرد علی اسلامی افزود: این محموله صادراتی نخستین ثمره طرح های اقتصاد مقاومتی است که برای کشور بیش از ۱۵ هزار دلار ارزآوری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رایزنی های صورت گرفته برای توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی تا دو ماه آینده تعداد ۳۰ قطعه دیگر از شتر مرغ های شهرستان در قالب دو محموله صادراتی به کشور عمان صادر می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیریک اظهارکرد: با پایان نخستین مرحله طرح پرورش شتر مرغ در شهرستان ، تعداد ۱۰۰ قطعه جوجه دیگر برای پرورش مجدد در این واحد با هدف رونق بازار کسب و کار ، اشتغال پایدار و ارز آوری برای توسعه بیشتر صادرات انجام خواهد شد.

وی گفت: در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان سیریک یک واحد پرورش شتر مرغ به تعداد ۴۰ قطعه با هدف تولید گوشت با اعتبار یک میلیارد ریال با اشتغالزایی سه نفر در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در شهرستان فعالیت می کند.

پاسدار اسلامی اظهارکرد: برای اجرای این طرح ۷۰ درصد تسهیلات اقتصاد مقاومتی و ۳۰ درصد از سهم آورده سرمایه گذاری شده است.

وی یادآورشد: هر شتر مرغ به طور متوسط ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد که در صورت کشتار حداقل ۵۰ کیلوگرم گوشت خالص دارد که هر کیلوگرم گوشت خالص ۳۵۰ هزار ریال در سطح شهرستان و استان به فروش می رسد.

گفتنی است از اسکله چند منظوره شهرستان سیریک محموله هایی شامل احشام ، یونجه ، خرما، صنایع دستی و میگو به کشورهای عمان ، کویت ، قطر و امارات متحده عربی صادر می شود که برای کشور و استان هرمزگان ارزآوری بالایی دارد.

شهرستان سیریک دارای ۱۲۰ کیلومتر مرز آبی است که با ۴۴ هزار نفر جمعیت در ۱۷۵ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد. /ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد