به گزارش پایگاه خبری هرمزبان اخبار هرمزگان به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، آبتین امیری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آموزش و پرورش کشورمان به طور ساختاری دچار مشکل است و حمایت‌های لازم از این نهاد مهم و انسان‌ساز آن طور که شایسته است صورت نمی‌گیرد در حالی که مردم ایران و به خصوص هرمزگان در غم از دست دادن عزیزان دانش‌آموز هستند، مدیران مدارس برای اداره امورات جاری مدارس با مشکل بحران سرانه مواجه‌اند.

وی افزود: همزمان با وقوع این فاجعه بزرگ، دانش‌آموزان زیادی در محلات فقیرنشین بندرعباس و روستاهای هرمزگان به دلیل نداشتن توانایی مالی و عدم قدرت خرید لباس و کتاب، از تحصیل باز می‌مانند.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: امسال شاهد ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر افغان نیز هستیم که آنها هم برای تامین نیازهای درسی خود در ضعف به سر برده و قرار است با شرایطی نابرابر با سایر دانش‌آموزان بر سر یک کلاس بنشینند. این‌ها گوشه‌هایی از مشکلات مدارس و نظام آموزش و پرورش ایران است.

امیری بیان کرد: شورای اسلامی پنجم شهر بندرعباس اولین جلسه خود با ادارات را با این نیت که بتواند بخشی از مشکلات مدارس در آستانه سال جدید تحصیلی مرتفع نماید و زمینه را برای آرامش بیشتر مدیران مدارس و خانواده‌های دانش‌آموزان فراهم کند، با حضور مدیران نواحی آموزش و پرورش بندرعباس برگزار کرد که امیدوارم همکاری میان آموزش و پرورش بندرعباس و شورای اسلامی شهر و شهرداری بندرعباس در دیگر زمینه ها نیز ادامه یابد.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: واقعیت این است که هم دولت باید برای حل بخشی از مشکلات ساختاری آموزش و پرورش همت کند و اجازه ندهد که حتی یک دانش‌آموز به دلیل مشکل مالی از تحصیل باز بماند و هم مردم و خیرین باید در زمینه اصلاح زیرساخت مدارس و حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت وارد میدان شوند.

امیری تصریح کرد: حادثه دلخراش قربانی شدن دانش‌آموزان هرمزگانی باید درس عبرتی برای همه باشد و تمامی مسؤولین از جمله اینجانب به عنوان عضوی از شورای اسلامی شهر بندرعباس باید از مردم، خصوصا خانواده‌های قربانیان عذرخواهی کنند و مسؤولین مربوطه خصوصا مسؤولان آموزش و پرورش باید در این خصوص پاسخگو باشند و با هرگونه کوتاهی در این زمینه برخورد شود تا در آینده شاهد حوادث مشابه نباشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد