هرمزبان:از ابتدای آغاز طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان تا کنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۲۰ نوآموز در هرمزگان سنجش شدند.

هرمزبان:از ابتدای آغاز طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان تا کنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۲۰ نوآموز در هرمزگان سنجش شدند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مدیر آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان پیش بینی کرد تا پایان این طرح ۳۴ هزار نوآموز سنجش شوند.
این طرح از ۱۶ خرداد اغازشده و تا پایان شهریور ادامه دارد.
بارانی افزود :پارسال ۳۲ هزار و ۵۰۰ نوآموز سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی شدند که از این شمار ۱۶۰ نوآموز به مدارس استثنایی و بهزیستی ارجاع شدند.
امسال ۲۴ پایگاه ثابت و سیار در استان راه اندازی شده است.
پایگاههای سیار سنجش سلامت کودکان بدو ورود به دبستان در جزیره هرمز ، شهر فین ، تخت، قلعه قاضی و دهستان سیاهو فعال است.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت : اکنون سنجش سلامت در شهرستان بشاگرد به صورت رایگان اجرا می شود و در تلاش هستیم این طرح در شهرستان جاسک و شهر سندرک نیز نیم بها و یا رایگان باشد.
بارانی افزود : طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی کودکان بدو ورود به دبستان در دو مرحله مقدماتی و تخصصی قرار می گیرند.
وی گفت : در مرحله نخست در زمینه شنوایی ، بینایی ، دیدرنگ ، گفتاری ، آمادگی تحصیلی ، وزن و قد ، اختلالات رفتاری ، بهداشت دهان و دندان و سلامت جسمانی ارزیابی و معاینه می شوند.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت : در صورت نیاز نوآموز به مراکز تخصصی ارجاع داده می شود و در آنجا پزشکان متخصص نوآموز را معاینه می کنند.
مدیرآموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت : برای طرح سنجش شناسنامه کودک و والدین ، برگ عکس دار از واحد آموزشی ، یک قطعه عکس ، کارت واکسیناسیون و پرداخت ۱۲ هزارتومان ضروری است./خبرگزاری صدا و سیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد