هرمزبان:قشم – ایرنا – مدیرکل حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم از آزاد سازی حدود پنج هکتار از اراضی مهمترین منطقه شهر درگهان قشم که در بلندای کوه قرار داشت، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان به نقل از ایرنا، روز سه شنبه روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، احمدرضا هاشمی ارزش اراضی رفع تصرف شده را بیش از یکصد میلیارد ریال تخمین زد.

وی اضافه کرد: رفع تصرف از این اراضی با کسب مجوز از دستگاه قضایی شهرستان قشم و با حضور قاضی ویژه رفع تصرفات اراضی ملی و دولتی و نیروهای دریابانی و انتظامی شهرستان قشم انجام شد.

مدیرکل حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم گفت: متصرفان هیچ سند رسمی و قانونی که دال بر مالکیت این اراضی باشد را در دست نداشتند.

هاشمی تاکید کرد: اداره کل حقوقی سازمان منطقه آزاد قشم براساس وظیفه قانونی خود و در جهت حفظ مالکیت اراضی ملی، با هرگونه تصرف اراضی براساس قانون برخورد می کند.

وی حصار کشیدن دور زمین هایی که فاقد سند مالکیت شخصی است را مصداق بارز تصرف اراضی ملی و دولتی اعلام و اضافه کرد: رسیدگی سریع به پرونده های تصرف اراضی از برنامه های مهم این اداره کل با همکاری دستگاه قضای شهرستان قشم به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، در دوماهه نخست امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع از اراضی قشم به ارزش ۸۵۳ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال رفع تصرف شده است و این در حالی است که در سال گذشته ۶۷ پرونده منجر به رای رفع تصرف صادر شد بود و در دو ماهه نخست امسال ۱۰۶ پرونده در این حوزه تشکیل شده است.

در آخرین رفع تصرف غیرقانونی متصرفان از روستای تورگان حدود ۲۰ هکتار از اراضی این منطقه به ارزش ۵۶ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال رفع تصرف شد.

رفع تصرف بیش از یکصد هکتار از اراضی ملی جزیره قشم در منطقه رمچاه و حدود ۴۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی قشم حد فاصل انتهای بندرگاه صیادی شهر درگهان تا جاده درگهان به کووه ای، بخشی از اراضی رفع تصرف شده جزیره قشم از ابتدای سال جاری تاکنون است.

در هفته های گذشته حسین اسماعیل زاده قاضی ویژه رسیدگی به تصرفات اراضی ملی قشم نیز از ارسال حدود ۳۰۰ پرونده تصرف اراضی ملی و دولتی این جزیره به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم خبر داده بود.

موضوع رفع تصرف اراضی ملی و دولتی در جهت تحقق دستور جلسه نشست شورای حفاظت از اراضی ملی قشم به شمار می رود.

انتهای پیام /*

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد