هرمزبان:مردم شهرستان رودان همزمان با شامگاه چهاردهمین روز از ماه مبارک رمضان، با برگزاری محفل انس با قرآن و با گرد آمدن بر سفره قرآنی و تلاوت آیات سراسر نور و معنویت کلام وحی؛ روح و جان خویش را زینت و جلا بخشیدند.

هرمزبان:مردم شهرستان رودان همزمان با شامگاه چهاردهمین روز از ماه مبارک رمضان، با برگزاری محفل انس با قرآن و با گرد آمدن بر سفره قرآنی و تلاوت آیات سراسر نور و معنویت کلام وحی؛ روح و جان خویش را زینت و جلا بخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محفل انس با قرآن شامگاه چهارشنبه دهم تیرماه در استقبال گرم و پرشور عاشقان کلام وحی، با حضور قاری بین المللی ‘ فتحی عبدالرحمن’ از مصر و قاریان برجسته استانی و شهرستانی در مسجد چهارده معصوم (ع) جم انبه بخش جغین شهرستان رودان برگزار شد.
در این آیین سراسر نور و معنویت؛ عاشقان عبودیت و بندگی، با سینه ای سرشار از عشق، پاکی و سادگی در فضائی صمیمی و آشنا با گرد آمدن بر سفره قرآنی، همنوا با فرشتگان؛ کلام نور را تلاوت کرده و در بارش متواتر نور و رحمت ازلی؛ غبار از روح و جان، پاک شستند و این نسخه شفابخش و هدایتگر را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دادند.
در هنگامه ای که باران ‘نور و رحمت’ نرم و آهسته بر فرق زمین می بارید، مصحف را در برابر دیدگانشان گشودند؛ جرعه جرعه واژه های نور در کام ریختند و در شمیم جان نواز توسل و نیایش؛ نفس تازه کردند.
در شبی که ترانه گوش نواز بشارت و امید از آبشارهای آسمان به سوی خاک نشینان مفلوک سرازیر می شد، آمدند تا در زلال پر برکت رحمت بیکران الهی جان خویش را از گناه تطهیر کنند، وضوی عشق سازند و مرگ تردید و رویش دوباره ایمان را بر سرزمین روح و جان خویش جشن بگیرند.
در شب دعا و توسل؛ بی اعتنا به تمام دل مشغولی های روزمره و تعلقات دنیای مادی؛ برای رستگاری و تقرب در حرم امن الهی بیتوته زدند، آمدند تا در نوای روحانی و روحبخش دعا، نیایش، مناجات و انس با خدا؛ بهشت آرامش بر دل های آسمانی شان ارزانی شود.
محفل سراسر نور کلام وحی به همت اوقاف و امور خیریه و با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان، بخشداری جغین، دفتر امام جمعه رودان و سایر دستگاه های اداری و اجرایی در استقبال گرم، پرشور و کم نظیر مردم رودان شامگاه چهاردهمین روز از ماه ضیافت الهی در مسجد چهارده معصوم (ع) جم انبه بخش جغین این شهرستان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ایرنا


شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد