هرمزبان:رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان با اشاره به ضرورت توجه به نیازهای معنوی نسل جوان جامعه گفت: جلسات تفسیر قرآن در مساجد و مراکز آموزشی هرمزگان راه‌اندازی می‌شود.

هرمزبان:رئیس ستاد اقامه نماز هرمزگان با اشاره به ضرورت توجه به نیازهای معنوی نسل جوان جامعه گفت: جلسات تفسیر قرآن در مساجد و مراکز آموزشی هرمزگان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن فروزان‌نژاد در نشست دبیران ستادهای اقامه نماز هرمزگان اظهار داشت: امید است به برکت این ماه که ماه نیایش و بندگی است با دعای مسلمانان آفت های دین اسلام ، اعم از داعش و آل سعود، ریشه کن شود.

وی در ادامه با محکوم کردن جنایات داعش و آل سعود ادامه داد: امروزه اسلام ناب محمدی که در راس آن ولایت فقیه، به جنگ با اسلام آمریکایی و دروغین که به سرکردگی داعش و آل سعود شکل گرفته برخاسته و آن را محکوم می‌کند.

فروزان‌نژاد با نقل حدیثی از امام صادق (ع) که فرمودند: “خدمت به نماز از بهترین طاعت‌هاست” بیان داشت: سیاست‌های کلی سال ستاد اقامه نماز برپایه رهنمودهای مقام معظم رهبری شکل گرفته است و مرکز برنامه‌ها بر تحقق این پیام‌ها به‌ویژه پیام‌های اجلاس پیش می رود.

امام جمعه موقت بندرعباس تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال جاری هر استانی برنامه برگزاری اجلاس نماز را در پیش دارد و در استان هرمزگان نیز این اجلاس برگزار می‌شود و علاوه بر آن در شهرستان‌ها هم برنامه‌های جنبی با حضور مسئولان در جهت ترویج و تبیین فرهنگ نماز برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: برنامه های اعلام شده باید در همه سطوح شهرستانی و استانی متوازن و نتیجه محور باشد به‌طوری که بعد از اجرای برنامه وضعیت نماز به جلو حرکت کند.
فروزان‌نژاد، فعال شدن مدارس، دانشگاه‌ها و همچنین حوزه‌های علمیه را در جهت تعالی فرهنگ نماز ضروی دانست و تاکید کرد: این نهادها باید مسئله نماز را جدی‌تر بگیرند و با برنامه‌ریزی آموزشی و پرورشی، نمازهای جماعت را پررنگ‌تر کنند.

وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها می‌تواند در همه سطوح و با کمک مدرسه، مدیر، معلم، دانش آموز و انجمن اولیا و مربیان، مسجد و امام جماعت، هیات امنا، خادمین و نماز گزاران و هم چنین مهد کودک‌ها، انجام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان هرمزگان افزود: یکی از دغدغه‌های ریاست ستاد حجت الاسلام والمسلمین قرائتی محوریت قرآن است که با راه اندازی جلسات تفسیر در مساجد و مراکز آموزشی سبب تحقق این مهم خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن فروزان نژاد در پایان این جلسه، با ابلاغ برنامه‌های کلی به دبیران ستاد اقامه نماز در شهرستان‌ها، برعملی کردن و مستند سازی این برنامه ها تاکید کرد./خبرگزاری تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد