هرمزبان:استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر تلاش هر چه بیشتر به منظور رفع موانع موجود در مسیر راه اندازی گمرک بندر کوهستک شهرستان سیریک، گفت: فعال سازی این گمرک نقش بسزایی در اشتغالزایی منطقه خواهد داشت.

هرمزبان:استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر تلاش هر چه بیشتر به منظور رفع موانع موجود در مسیر راه اندازی گمرک بندر کوهستک شهرستان سیریک، گفت: فعال سازی این گمرک نقش بسزایی در اشتغالزایی منطقه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،جاسم جادری روز سه شنبه در نشست بررسی و رفع موانع راه اندازی و فعال سازی گمرک بندر کوهستک سیریک که با حضور جمعی از مسوولان برگزار شد، افزود: اشتغالزایی یکی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است و همه باید در همین راستا گام برداریم.

وی تصریح کرد: فعال سازی گمرک بندر کوهستک سیریک نیز نقش مهمی در اشتغالزایی و توسعه اقتصاد منطقه خواهد داشت و از همین رو باید در راستای رفع مشکلات آن تلاش کنیم.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: فرماندار سیریک باید تا هفته آینده نتیجه اقدامات صورت گرفته در این راستا را گزارش دهد تا هرچه زودتر شاهد راه اندازی گمرک بندر کوهستک باشیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان نیز در این جلسه بیان داشت: فعال سازی گمرک بندر کوهستک سیریک در جلساتی با حضور دستگاه های مرتبط پیگیری شده و این دستگاه ها برای کمک به این کار اعلام آمادگی کرده اند.

صالح دریانورد خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شده تا ضمن فراهم شدن زیرساخت ها و تجهیزات گمرکی در بندر کوهستک، نماینده اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بندر مستقر و اداره کل شیلات هرمزگان نیز بخشی از اسکله را برای فعالیت های ملوانی و تجاری اختصاص دهد.

فرماندار سیریک نیز در این نشست احیای گمرک بندر کوهستک را در رونق مبادلات تجاری و ملوانی در این شهرستان بسیار تاثیرگذار دانست.

سعیدالله مبارکی اظهار داشت: راه اندازی گمرک بندر کوهستک از آرزوهای دیرینه مردم سیریک بوده که امیدواریم در آینده نزدیک به طور رسمی شاهد آغاز فعالیت آن باشیم.

وی با اشاره به اهمیت راه اندزای این دفتر، افزود: با آغاز به کار این دفتر زمینه صادرات و اشتغال پایدار و رونق کسب و کار مردم در دولت تدبیر و امید در این شهر ساحلی و بکر تفریحی توریستی بیش از پیش فراهم خواهد شد.

شهر بندر کوهستک با جمعیت سه هزار نفری مرکز بخش بمانی شهرستان سیریک است.

این شهر با برخورداری از اسکله بسیار مدرن و به روز صیادی که جانمایی تجاری هم در آن طراحی شده از قابلیت چند منظوره بودن برخوردار می باشد و از روزگاران قدیم ساختمان سه طبقه قدیمی گمرگ آن نشان از قدمت تجارت و صادرات در این شهر دارد.

شهرستان سیریک در ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد