هرمزبان:مدیر شیلات قشم گفت: شرکت ایرانی – فرانسوی تیاب پران طرح تکثیر و ذخیره سازی ۴۰ هزار قطعه بچه ماهی را در این جزیره آغاز کرد.

هرمزبان:مدیر شیلات قشم گفت: شرکت ایرانی – فرانسوی تیاب پران طرح تکثیر و ذخیره سازی ۴۰ هزار قطعه بچه ماهی را در این جزیره آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،محمد پرورش افزود: تاکنون برای اجرای این طرح بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار، هزینه شده است.

وی گفت: بر اساس توافق و برنامه ریزی های انجام شده با طرف خارجی، دانش فنی تکثیر ماهیان دریایی در چندین مرحله بومی سازی می شود.

مدیر شیلات قشم اضافه کرد: در همین زمینه دو نفر از کارشناسان بومی منطقه به مدت یک ماه در فرانسه آموزش های لازم را دیده اند.

وی، یکی از گلوگاه ها و نیازهای اساسی چرخه تکثیر و پرورش ماهیان دریایی و پرورش ماهی در قفس را تامین بچه ماهی اعلام و اضافه کرد: طرح یاد شده گام موثری برای توسعه آبزی پروری در منطقه و پیشبرد اهداف همسو به شمار می رود.

پرورش با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس یکی از ماموریت ها و اولویت های مهم دولت یازدهم است، یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده تا سال ۹۹ حدود ۶۰ هزار تن ماهی از طریق سامانه قفس در جزیره قشم تولید خواهد شد و طرح تکثیر بچه ماهی نقش کلیدی در تحقق این مهم ایفا می کند.

مدیر شیلات شهرستان قشم از فراهم کردن زیرساخت ها و شتاب گیری روند صدور مجوزها به عنوان مهمترین نیاز حوزه فعالیت های شیلاتی در قشم نام برد و گفت: آبزی پروری، صید و صیادی، صنایع شیلاتی، بنادر صیادی و آبزیان حفاظت شده محورهای فعالیت شیلاتی قشم به شمار می رود و باید این موضوعات به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه این منطقه مورد توجه قرار بگیرد./ایرنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد