هرمزبان:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: دو میلیارد و نهصد میلیون تومان برای بیابان زدایی در این استان اختصاص یافت.

هرمزبان:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: دو میلیارد و نهصد میلیون تومان برای بیابان زدایی در این استان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،یکتاپور افزود: یک میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان از این بودجه ملی و بقیه استانی است.

وی گفت: این اعتبارات برای اجرای طرحهای مدیریت هرزآب و نهال کاری در سطح ۸۰۰ هکتار وساخت بادشکن در بیابانهای هرمزگان هزینه می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان افزود: پارسال در ۳۵۰ هکتار از بیابان های استان، با اعتبار ۶۴۰ میلیون تومان طرح های مدیریت هرزآب با احداث بند و نهال کاری بیابان‌زدایی شد.

یکتاپور گفت: در سطح ملی و در هیئت دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها برای اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی و مبارزه با ریز گردها مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است که امیدواریم سهم هرمزگان ازاین میزان با توجه به بحرانی بودن وضع بیابانهای استان قابل توجه باشد.

نزدیک به دو دهه خشکسالی، افت شدید آب‌های زیرزمینی، پایین آمدن توان تولید اقتصادی مردم در مناطق بیابانی، و عدم اختصاص اعتبار جداگانه برای مشارکت مردم در طرح‌های بیابان‌زدایی از مهم‌ترین تنگناها درزمینه بیابان‌زدایی است.

استان هرمزگان با مساحت ۷ میلیون و دویست هزار هکتار دارای ۱ میلیون و ۵۶۵ هکتار اراضی بیابانی است.
این استان همچنین یکی از پنج استان اول منشاء ریزگردهای داخل کشور است .
چهار منشاء ریزگردها در هرمزگان بیابانهای شرق جاسک، صحرای گچین، بیابانهای مهرگان بندرلنگه و دشت جاده میناب-بندرعباس است./خبرگزاری صداوسیما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد