هرمزبان:رئیس دادگستری بستک با بیان اینکه این شهرستان منطقه‌ای فرهنگی است، گفت: بستک در جدول وقوع جرایم خشن هرمزگان در رتبه آخر قرار دارد.

هرمزبان:رئیس دادگستری بستک با بیان اینکه این شهرستان منطقه‌ای فرهنگی است، گفت: بستک در جدول وقوع جرایم خشن هرمزگان در رتبه آخر قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،قدرت‌الله حاجی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غرب هرمزگان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش اظهار داشت: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی است تا متولیان این دستگاه عملکرد یک ساله خود را ارائه کنند و مردم را نسبت به اتفاقاتی که در طول یک سال گذشته مردم را دچار مشکل کرده، هشدار دهند.

وی اضافه کرد: بر اساس سیاست‌های کلان قوه قضائیه دادگستری بستک نیز سه اصل عدالت محوری، احترام به ارباب رجوع و جلوگیری از ورود پرونده‌های قضایی را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس دادگستری بستک ضمن قانون‌مدار خواندن مردم بستک گفت: شهرستان بستک مردمی فرهنگی و ملزم به اجرای قانون هستند لذا این شهرستان از کمترین میزان ارتکاب به جرایم خشن در سطح استان برخوردار است.

حاجی‌زاده ادامه داد: پیشگیری از جرم اقدامی فراتر از یک دستگاه می‌باشد لذا همه باید نقش خود را در این موضوع ایفا کنند تا شاهد کمتر شدن جرایم در شهرستان باشیم.

رئیس دادگستری بستک تنوع در جرم را یکی از آسیب‌های جامعه دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب در اطلاع‌رسانی و وجود هزاران پایگاه اطلاع‌رسانی و نرم‌افزارهای مختلف تلفن همراه در کنار استفاده نادرست از این ابزارها به یکی از معضلات جامعه تبدیل شده است و خانواده‌ها باید قبل از نهاد‌های مربوطه به تکلیف خود عمل کنند.

حاجی‌زاده تصریح کرد: متأسفانه ۹۰ درصد از سرقت‌های به ثبت رسیده در شهرستان حاصل پدیده شوم اعتیاد و مشروبات الکلی است که باید برای این موضوع راهکاری علمی در کنار نقش‌آفرینی خانواده‌ها جستجو کرد./خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد