هرمزبان:مدیر حفاظت محیط زیست بستک از ساخت و بازسازی آبشخورهای ارتفاعات فرامرزان در این شهرستان توسط جوانان منطقه خبر داد.

هرمزبان:مدیر حفاظت محیط زیست بستک از ساخت و بازسازی آبشخورهای ارتفاعات فرامرزان در این شهرستان توسط جوانان منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مصطفی سالارحسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بستک اظهار کرد: به منظور حفظ گونه‌های حیات وحش شهرستان جمعی از جوانان منطقه فرامرزان اقدام به مرمت آبشخورهای تخریب شده و قدیمی کوه‌های فرامرزان کردند که به دلیل خشکسالی‌های چندین ساله بدون استفاده باقی مانده بودند.

وی اضافه کرد: بزرگ‌ترین خطری که در پی چندین سال خشکسالی حیات وحش را تهدید می‌کند خشک شدن بسیاری از چشمه‌ها و آبشخورهای طبیعی است و این موضوع امروز به هدفی جمعی برای فعالان محیط زیست و جوانان منطقه تبدیل شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بستک خاطرنشان کرد: نیاز حیوانات وحشی منطقه به آب و خشک بودن منابع طبیعی تأمین آب آنان باعث شده این جانوران به مناطق پایین دست کوه‌ها حرکت کنند و در معرض دید شکارچیان و نیز خطر سقوط در آب انبارها قرار بگیرند.

سالارحسینی ادامه داد: باید راهی برای مقابله با مهاجرت حیوانات کوهستان‌ به پایین دست‌ها پیدا می‌کردیم که امروز مردم و جوانان منطقه دست در دست هم گذاشته‌اند و در کنار مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان آب‌رسانی و تعمیر آبشخورها را به عهده گرفته‌اند که امید می‌رود با ادامه این کار مانع از مهاجرت‌های اجباری گونه‌های حیات وحش شویم.

رئیس حفاظت محیط زیست بستک در پایان گفت: با ادامه ساخت و تعمیر آبشخورها در ارتفاعات می‌توان شرایطی را ایجاد کرد تا گله‌های میش، قوچ و انواع دیگر گونه‌های حیات وحش در مناطقی که زیر نظر محیط‌ بانان قرار دارد آب مورد نیاز خود را تأمین کنند./خبرگزاری فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد