خبر فوری

قرارداد بزرگ آلمان و ایرباس برای ساخت ماهواره نظامی

هرمزبان – شرکت ایبرباس بر اساس قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد دلار برای ارتش آلمان ماهواره نظامی می‌سازد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، شرکت Airbus Defense and Space قراردادی 2.5 میلیارد دلاری با ارتش آلمان را برای ساخت و تحویل ماهواره‌های ارتباطی نسل جدید، معروف به SATCOMBw 3 به امضا رساند.

این قرارداد شامل توسعه و استقرار دو ماهواره زمین‌ثابت به همراه ارتقاء بخش زمینی، خدمات پرتاب و پشتیبانی عملیاتی برای مدت 15 سال است. این ماهواره‌ها قرار است قبل از پایان دهه حاضر میلادی به فضا پرتاب شوند و جایگزین سامانه قدیمی SATCOMBw 2 شوند که 15 سال پیش توسط ایرباس تحویل داده شده بود.

ایرباس اعلام کرد که SATCOMBw 3 یک پیشرفت بزرگ در فناوری ماهواره‌های نظامی محسوب می‌شود و انتظار می‌رود پهنای باند بیشتر، ویژگی‌های امنیتی بهبود یافته و مقاومت بیشتری در برابر اختلالات ارائه دهد.

این ماهواره‌های جدید با وزن 6000 کیلوگرم بر پایه پلتفرم Eurostar Neo ایرباس ساخته خواهند شد.

مایکل شول‌هورن؛ مدیرعامل Airbus Defense and Space،درباره اهمیت این پروژه اظهار داشت: در زمانی که دموکراسی‌های غربی با چالش مواجه هستند و اکوسیستم فضایی نهادهای اروپایی نیز درگیر مشکلات است، ما هیجان‌زده و قدردان هستیم که بتوانیم این سامانه پیشرفته را توسعه دهیم و بسازیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *