خبر فوری

حجت الاسلام سهرابی: اول تیر، روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی؛ فرصتی برای احیای معارف و فرهنگ اسلامی

هرمزبان – اول تیرماه، سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، به عنوان روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شده است. در دنیای امروز که با تهاجم فرهنگی استکبار روبرو هستیم، توجه به این رسالت خطیر اهمیتی دوچندان یافته است.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، حجت الاسلام مفید سهرابی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میناب، در گفتگو با خبرنگار هرمزبان در این خصوص گفت: “یکی از ضرورت های تبلیغی، توجه به نسل جوان و آشنایی با نیازمندی های روحی و روانی آن هاست.” وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، بر لزوم ارائه تصویری زیبا و به روز از دین به نسل جوان تاکید کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در ادامه افزود: دشمن در کمین فرهنگ و دین جهان اسلام بوده و در صدد القای بی هویتی به جامعه جهانی، به ویژه جهان اسلام است. از این رو، توجه به نسل جوان و ارائه تصویری زیبا و به روز از دین، امری ضروری است.

وی با بیان اینکه جوانان، ارزش های واقعی و معارف روشنگر مذهبی را با قالبی نو، به روز، پرتنوع و همراه با هم زبانی و مهربانی می طلبند، گفت: جوانان شیفته دین باوری، فضیلت پذیری، احساس خداجویی، خداپرستی و درست فهمی مبانی دینی اند.

حجت الاسلام مفیدسهرابی در ادامه سخنان خود به نقش روحانیون و مبلغان در تبلیغ دین اشاره کرد و گفت: روحانیون باید با نگاهی پدرانه و عطوفانه به جوانان نگریسته و حرف های آنها را با روی گشاده و آغوش باز بشنوند.

وی افزود: مبلغان دین باید راه راست اسلامی را با بیانی آکنده از محبت و دوستی به جوانان ارائه دهند و از نادیده گرفتن عواطف و احساسات معنوی و عرفانی آنها پرهیز کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در ادامه به الگوی تبلیغ در سیره پیامبر اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) با تشکیل گروه های تبلیغی و اعزام آنها به میان قبایل و مراکز جمعیت، به ترویج خداپرستی و ریشه کن ساختن کفر و بت پرستی می پرداختند.

وی با بیان اینکه مبلغان ورزیده، حافظ قرآن و احکام و سخنان پیامبر (ص) جان خود را در راه تبلیغ دین فدا می کردند، گفت: امروزه نیز سازمان تبلیغات اسلامی وظایف مهمی در راستای ترویج دین و فرهنگ اسلامی بر عهده دارد.

حجت الاسلام مفیدسهرابی در تشریح وظایف سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این سازمان وظیفه سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، سازماندهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی و مردمی را بر عهده دارد.

وی افزود: از دیگر وظایف سازمان تبلیغات اسلامی می توان به زمینه‌سازی برای یافتن نیروهای مومن و تلاش در جهت احیاء و اشاعه معارف، فرهنگ و تاریخ تشیع، تحقیق و بررسی در خصوص تبلیغات سو و تهاجم فرهنگی دشمنان، اصلاح و احیای روش‌های سنتی در تبلیغات اسلامی، هدایت افکار عمومی با استفاده از رسانه‌‌های همگانی، برنامه‌ریزی، زمینه‌سازی و انجام اقدامات لازم برای هرچه فعال‌تر شدن افراد تاثیرگذار در جهت رشد فرهنگ اسلامی، برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی در برگزاری هرچه بهتر مراسم و شعائر انقلابی و دینی، همکاری با دستگاه‌های دولتی و نهادهای انقلابی، تربیت مبلغان کارآمد، هنرمندان متعهد و مربیان دینی، سازماندهی و اعزام مبلغ در سراسر شهرستان بویژه مناطق محروم با همکاری روحانیت و مردم، سازماندهی و اعزام مبلغ و انجام فعالیت‌های قرآنی از طریق تربیت مربی و گسترش آموزش و معارف قرآن اشاره کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در پایان سخنان خود، با تاکید بر اهمیت روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، گفت: در این روز، لازم است با تجدید میثاق با آرمان های انقلاب اسلامی و تعهد به ترویج معارف دینی، در جهت ارتقای سطح دینداری و معنویت در جامعه گام برداریم.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *