خبر فوری

گرامیداشت هفته سلامت مردان ایرانی در آموزش و پرورش ابوموسی

هرمزبان – به مناسبت هفته سلامت مردان، با حضور پرسنل شبکه بهداشت شهرستان ابوموسی در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، برنامه‌های آموزشی و غربالگری سلامت برای فرهنگیان مرد برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، صفدر دهقانی کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری ها به همراه محمدعلی جباری کارشناس سلامت محیط و شبنم مهدوی پور مراقب سلامت در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان حضور یافتند و برنامه گرامیداشت هفته سلامت مردان ایرانی (سما) را برگزار کردند.

صفدر دهقانی، کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها، در این جلسه با اشاره به نقش تغذیه در سلامتی مردان، به ارائه آموزش‌هایی در خصوص انتخاب مواد غذایی سالم، پرهیز از مصرف غذاهای پرچرب و پرنمک، و افزایش مصرف میوه‌ها و سبزیجات پرداخت.

وی همچنین بر ضرورت مصرف صبحانه به عنوان مهم‌ترین وعده غذایی و نوشیدن آب کافی در طول روز تأکید کرد.

با توجه به شیوع تب دنگی در برخی از مناطق کشور، دهقانی به ارائه آموزش‌هایی در خصوص نحوه پیشگیری از گزش پشه آئدس، ناقل این بیماری، پرداخت.

وی به لزوم استفاده از پشه بند، پوشیدن لباس‌های آستین بلند و شلوار بلند اشاره کرد و گفت: این پشه برای تکثیر به آب نیاز دارد و لازم است هرگونه ترکیدگی لوله و نشتی آب که این محیط را برای پشه آئدس فراهم می کند رفع شود.

در ادامه با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، فشار خون و قند خون فرهنگیان اندازه‌گیری و توصیه هایی در این خصوص ارائه شد.

لازم به ذکر است اقدام ارزشمند شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابوموسی در برگزاری این گونه برنامه ها، نمونه‌ای از تعهد این نهاد به ارتقای سلامت جامعه، به ویژه مردان، است.


انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره مهدی کمالی

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه های خبری هرمزبان و معلمان ایران، دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، علاقه مند به یادگیری و یاددهی. وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *