خبر فوری

حضور پرشور دانش آموزان در انتخابات، به افزایش شور و نشاط و پویایی جامعه کمک می‌کند

هرمزبان – محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت حضور پرشور دانش آموزان در انتخابات، به افزایش شور و نشاط و پویایی جامعه کمک می‌کند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش هرمزگان، محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در گفتگو با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی و همراهان ایشان و تاکید بر مسئله مهم حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به سخنانی پیرامون مسئله حضور رای اولی ها در انتخابات پرداخت.

وی در اینباره اظهار کرد: دانش آموزان رای اولی، به عنوان نسلی نو و آینده‌ساز کشور، نقشی اساسی در تعیین سرنوشت خود و جامعه دارند. شرکت آنها در انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: رای هر فرد در انتخابات، یک سهم برابر در تعیین سرنوشت کشور محسوب می‌شود. دانش آموزان رای اولی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با رای خود می‌توانند در انتخاب فردی که برای ۴ سال آینده سکان ریاست جمهوری را بر عهده خواهد داشت، نقش‌آفرینی کنند.

وی گفت: انتخابات فرصتی برای دانش آموزان است تا با مفاهیم مهمی مانند دموکراسی، حق رای و مسئولیت اجتماعی آشنا شوند. شرکت در فرآیند انتخابات به آنها کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری از وظایف خود به عنوان شهروند پیدا کنند و برای ایفای نقش موثر در جامعه آماده شوند.

وی ابراز کرد: سیاست‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش، تاثیر مستقیمی بر زندگی دانش آموزان دارد. با رای دادن، دانش آموزان رای اولی می‌توانند در انتخاب فردی که برنامه‌های آموزشی کشور را تعیین می‌کند، مشارکت کنند و از این طریق بر آینده آموزش خود و نسل‌های آینده تاثیر بگذارند.

وی اذعان کرد: افزایش شور و نشاط انتخاباتی: حضور پرشور دانش آموزان در انتخابات، به افزایش شور و نشاط و پویایی جامعه کمک می‌کند. این امر نشان‌دهنده علاقه و تعهد نسل جوان به سرنوشت کشور و تمایل آنها برای مشارکت در تعیین مسیر آینده است.

این مقام مسئول در پایان گفت: انتخابات فرصتی برای دانش آموزان است تا با جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل مسائل مختلف و مقایسه دیدگاه‌های کاندیداها، مهارت‌های تصمیم‌گیری خود را ارتقا دهند.

انتهای پیام/

 

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *