خبر فوری

سفر غیرمنتظره زلنسکی به عربستان

هرمزبانرئیس جمهور اوکراین در سفری غیرمنتظره وارد جده شد.


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور خوش خیال اوکراین که به امید پیوستن به ناتو کشورش را در خطر سقوط و فروپاشی قرار داد در سفری اعلام نشده وارد جده عربستان شد.

به گزارش بارونز، منابع محلی اعلام کردند هواپیمای حامل زلنسکی امروز (چهارشنبه) بدون اعلام قبلی در عربستان بر زمین نشست و مقامات سعودی از وی استقبال کردند. این در حالی است که ریاض از زمان آغاز جنگ اوکراین به دلیل روابط خوبی که با روسیه در کارتل نفتی اوپک پلاس دارد، نقش بی طرف را ایفا کرده و از هیچ کدام از طرفین منازعه حمایت نکرده بود.

سفیر عربستان در کی‌یف و نیز مشاور امنیت ملی عربستان از رئیس‌جمهور اوکراین در فرودگاه جده استقبال کردند. هنوز هیچ جزئیاتی از این سفر و دلایل وقوع آن در چنین شرایطی اعلام نشده است.

زلنسکی در هفته‌های اخیر به طور پیوسته در حال سفر به کشور‌های مختلف جهان و دعوت از رهبران آنها برای شرکت در کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس است. انتظار می‌رود مقامات ۹۰ کشور جهان در کنفرانس صلح سوئیس شرکت کنند.

دیپلمات‌های سعودی به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند که ریاض هنوز حضور خود در این کنفرانس را تایید نکرده است.

جان مرشایمر، بزرگترین استراتژیست حال حاضر جهان می‌گوید از آنجا که روسیه به عنوان یکی از طرفین منازعه به کنفرانس صلح سوئیس درباره اوکراین دعوت نشده است، برگزاری چنین کنفرانسی از پایه اشتباه بوده و به هیچ عنوان نمی‌توان انتظار نتیجه قابل توجهی از برگزاری آن برای کی‌یف داشت.

مترجم: ابوالفضل هاشمی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *