حجت الاسلام سهرابی: غدیر خم، عید بشارت و تثبیت ولایت و امامت

هرمزبانرییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب با اشاره به فرا رسیدن دهه امامت و ولایت و سالروز عید غدیر خم، این واقعه را از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام دانست که در آن، پیامبر گرامی اسلام(ص) در مسیر بازگشت از حجة الوداع، امام علی(ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، حجت الاسلام مفید سهرابی با بیان اینکه عید غدیر عید بشارت و تزکیه و عید تثبیت ولایت و امامت است، اظهار داشت: امام رضا (ع) می فرمایند که ارزش روز غدیر به اندازه ی روزی است که آدم خلق شد و ملائکه به او سجده کردند.

وی با اشاره به اینکه اصل اتفاق غدیر قابل انکار نیست و بر اساس اسناد و مدارک موجود همه به اتفاق آن را تأیید می کنند، به برخی از شبهات رایج در مورد غدیر پاسخ داد.

حجت الاسلام سهرابی در پاسخ به شبهه ای که نصب حضرت امیر را سلب آزادی مردم می داند، گفت: اگر نصب انبیاء هم سلب آزادی مردم باشد، پس حکومت پیامبر هم سلب آزادی مردم بود؟

وی افزود: نگاه به امامت مختلف است. ما فقط حاکمیت را شأن امام نمی دانیم بلکه شان دیگری هم دارد و آن مرجعیت علمی مردم است. پیامبر حاکم بود ولی بالاتر از حکومت، مرجعیت علمی است. چه کسی باید به سوالات مردم پاسخ بدهد؟ پیامبر می فرمود که من راه های آسمان را بهتر از شما می دانم. اگر سوالی دارید از من بپرسید.

رییس اداره تبلیغات اسلامی میناب در پاسخ به شبهه دیگری که واقعه غدیر را موجب از بین رفتن وحدت مسلمانان می داند، گفت: خداوند در قرآن داستان های بسیاری را مطرح کرده تا خوانندگان قرآن در طول تاریخ از این داستان ها عبرت گرفته و از تجربیات شخصیت های داستان بهره ببرند.

وی افزود: اگر موضوع غدیر امروز مطرح نمی شد، پاسخ بسیاری از سؤالات ما بدون منبع می ماند. پس این امر موجب محکم شدن و استوار شدن مفاهیم نزد ما انسان ها است.

حجت الاسلام سهرابی در ادامه به دیگر ابعاد واقعه غدیر از جمله روشنگری و شفافیت اشاره کرد و گفت: امروزه کتاب های بسیاری علیه شیعیان نوشته شده است و احیا کردن اتفاق غدیر می تواند برای نسل های جدید روشنگری به همراه داشته باشد تا راه را گم نکنند.

وی در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه واقعه غدیر از نظر نقلی، عقلی و منطقی قابل دفاع است، گفت: پیروان امامت باید با انجام وظایف خود و عمل به دستورات امام، در این مسیر حرکت کنند و از غدیر دفاع نمایند چراکه واقعه غدیر مثل آفتاب روشن است.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *