حجت الاسلام مفید سهرابی

حجت السلام سهرابی: ازدواج آسان، ضامن آرامش جامعه و نسل پاک؛ همگان در تسهیل آن سهیم باشند

هرمزبان – حجت‌الاسلام مفید سهرابی، امام جمعه موقت توکهور و هشت بندی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، بر ضرورت تسهیل ازدواج جوانان تأکید کرد و گفت: ازدواج، وظیفه‌ای همگانی است و از دولت و نظام تا ثروتمندان، خانواده‌ها و جوانان، همه باید در این امر مقدس مشارکت کنند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، حجت‌الاسلام مفید سهرابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و با استناد به آیه ۳۲ سوره نور که به آیه ازدواج معروف است، گفت: “انکحوا” به این معناست که ما باید شرایط ازدواج را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه ازدواج جوانان هم وظیفه‌ای همگانی است و از دولت و نظام تا ثروتمندان، خانواده‌ها و جوانان، همه باید در این امر مقدس مشارکت کنند، افزود: هر کس هر کاری از دستش بر می‌آید باید انجام دهد.

سهرابی خطاب به ثروتمندان گفت: اگر نمی‌توانید خانه برای جوانی فراهم کنید، هزینه رهن خانه را بدهید.

وی همچنین از افرادی که توانایی دارند خواست تا در فراهم کردن جهیزیه زوجین کمک کنند.

امام جمعه موقت توکهور در ادامه با اشاره به برخی از آثار ازدواج از جمله آرامش روح، دوری از شیطان، شخصیت اجتماعی، مسئولیت‌پذیری، استقلال اقتصادی، پاداش معنوی، امنیت اجتماعی و نسل پاک، گفت: در روایات آمده است که نماز انسان متاهل از مجرد بالاتر است و شیطان از او دور است.

سهرابی با بیان اینکه در شرایطی که با کاهش نسل مواجه هستیم، ازدواج جوانان و گسترش نسل مسلمان در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: ازدواج، رابطه‌های نامشروع را کاهش می‌دهد و جامعه را از هم پاشیدن نجات می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از موانع ازدواج از جمله سخت‌گیری‌های خانواده‌ها، مهریه‌های سنگین و مشکلات اقتصادی، گفت: همه باید در حل این مشکلات و تسهیل ازدواج جوانان تلاش کنند.

سهرابی در پایان خطبه‌های خود، از جوانان خواست تا با توکل به خدا و با اراده‌ای قوی، در مسیر ازدواج قدم بردارند و گفت: ازدواج، امری مقدس و ضروری است که آثار و برکات فراوانی برای فرد، خانواده و جامعه به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره مهدی کمالی

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه های خبری هرمزبان و معلمان ایران، دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، علاقه مند به یادگیری و یاددهی. وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *