محمد قویدل لاری

ساماندهی نیرو، مدارس تراز و نوید تحول در آموزش و پرورش استان هرمزگان

هرمزبان – نشست کار گروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان هرمزگان، به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و در راستای ارتقای نظام آموزشی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، محمد قویدل با اشاره به مدارس تراز به عنوان الگویی نوین در نظام آموزشی ایران و فعالیت آنها بر پایه استقرار کامل سند تحول بنیادین و با تمرکز بر کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی گفت: مدارس تراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اجرایی این سند، نقشی کلیدی در ارتقای کیفیت آموزش و پرورش و تربیت نسلی متعهد و کارآمد دارند.

وی در سخنانی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی در منطقه لیردف به عنوان یکی از اولویت‌های مهم جهت بررسی عنوان کرد: با توجه به کمبود نیرو در این منطقه، برنامه ریزی مدونی جهت جبران این کمبود و ساماندهی نیروی انسانی در این منطقه صورت گرفته است و از تمام ظرفیت‌های موجود برای حل این مشکل و ارتقای کیفیت آموزشی در این منطقه استفاده خواهد شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: یکی از مصوبات مهم این جلسه، ساماندهی نیروهای دانشگاه فرهنگیان جاسک و منطقه لیردف بود. این اقدام در راستای رفع کمبود نیرو و توزیع عادلانه منابع انسانی در مناطق مختلف استان صورت خواهد گرفت.

وی ضمن اشاره به عزم راسخ آموزش و پرورش استان هرمزگان برای تحول در نظام آموزشی و ارتقای کیفیت آن در تمامی مناطق استان تصریح کرد: اقداماتی همچون ساماندهی نیروی انسانی، توجه به مدارس تراز و اجرای سند تحول بنیادین، نویدبخش آینده‌ای روشن برای دانش‌آموزان این استان خواهد بود.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این زمینه، ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری، ساماندهی نیروی انسانی در تمامی مناطق استان به طور کامل انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان ابراز کرد: امیدواریم با تلاش و همت مسئولین و متولیان امر شاهد تحولات مثبتی در نظام آموزشی استان هرمزگان و ارتقای روزافزون کیفیت آموزش در این استان باشیم.

گفتنی است، «بررسی وضعیت فضاهای آموزشی در مناطق مختلف استان»، «برنامه‌ریزی برای توسعه و تجهیز مدارس»، «ارائه گزارش از فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مناطق مختلف» و «بحث و تبادل نظر در خصوص چالش‌ها و راهکارهای پیش روی آموزش و پرورش استان» از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *