حجت الاسلام سهرابی: امام خمینی (ره) مردی در برابر استبداد و استعمار و استکبار

هرمزبان – حجت الاسلام سهرابی گفت: امام مرد شجاعی بود که نه در برابر استبداد و نه در برابر استعمار سر فرود نیاورد و با اتکا به خداوند و در مسیر اسلام ناب محمدی (ص) نهضت اسلامی را با پیروزی رساند.

حجت الاسلام والمسلمین مفید سهرابی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و امام جمعه موقت میناب در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی رحمت الله علیه و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب بیان کرد: امام در روزگاری که هم شرق فکر می‌کرد پایان دوران دین و خداپرستی است و هم غرب فکر می‌کرد که بر روی حکومت‌های دینی خط ابدی کشیده است و در شرایطی که مستکبران عالم در سراسر جهان به تبلیغ علیه خداپرستی، دیانت، معنویت و اخلاق مشغول بودند به عنوان یک فقیه بزرگ و عالمی روشن ضمیر، عارف، سیاستمدار و یک انسان هوشمند توانست پرچم پایگاه دین را با حمایت مردم در سراسر این سرزمین به اهتزار در بیاورد.

وی افزود: امام مرد شجاعی بود که نه در برابر استبداد و نه در برابر استعمار سر فرود نیاورد و با اتکا به خداوند و در مسیر اسلام ناب محمدی (ص) نهضت اسلامی را با پیروزی رساند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی میناب تاکید کرد: امام در سه برهه مهم تاریخی توانست مسئولیت سنگین خود را در مسیر حق ایفا کند که برهه نخست در دوره شکل گیری نهضت اسلامی است که در مقابل استبدادگران که به ناروا در این سرزمین به نام سلطنت قدرت را در دست گرفته و بر مردم مسلط شده بودند و هم با قدرت‌های خارجی به ویژه غرب و آمریکا که بر تمام زوایای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران نفوذ خود را گسترده بودند ایستاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سهرابی تاکید کرد: فریاد امام در سال ۴۲ عمدتاً بر ضد استبداد و برای آزادی مردم از شر ظالمان و ستمگرانی بود که به ناروا بر مردم سلطه یافته بودند و در سال ۴۳ در مبارزه با کاپیتولاسیون عمدتاً مبارزه با استعمار را آغاز کردند و هر دو مسیر یعنی مبارزه با استبداد و استعمار را با هم پیش بردند تا مردم بیدار و هوشیار این سرزمین پشت سر رهبری نهضت اسلامی حرکت کنند.

انتهای پیام/

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *