تسلیت سازمان‌ها و مقامات جهانی پس از شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان

هرمزبان – تسلیت سازمان‌ها و مقامات جهانی پس از شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان

🔹دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس و دبیر کل اتحادیه عرب  درگذشت جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه را تسلیت گفتند.

🔹رهبر انصارالله یمن شهادت رئیس جمهور ایران، وزیر خارجه و شماری از همراهانشان را در سانحه سقوط بالگرد در شمال غرب ایران را تسلیت گفت.

🔹نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین از یک دقیقه سکوت در کنفرانس بین‌المللی امنیت هسته‌ای به منظور ادای احترام و ابراز تسلیت به خاطر درگذشت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

🔹مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا درگذشت رئیس‌جمهور ایران، وزیر خارجه و دیگر مقامات ایرانی را در نتیجه سقوط فاجعه بار بالگرد در روز یکشنبه تسلیت می‌گوید.

🔹در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، دولت عراق یک روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

🔹شاه و ولی‌عهد عربستان سعودی طی پیامی شهادت رئیس جمهور ایران و هیأت همراه ایشان را تسلیت گفتند.

🔹رئیس‌جمهور قزاقستان، شهادت رئیس‌جمهور ایران و وزیر خارجه و هیأت همراه آن‌ها در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفت.

🔹نخست‌وزیر تایلند: با کمال تأسف، درگذشت جانسوز جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراهش با به خانواده و مردم ایران در این دوران سخت، تسلیت می‌گویم.

🔹مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در کنفرانس بین‌المللی امنیت هسته‌ای، درگذشت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه ایران را تسلیت گفت.

🔹در پی شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و حسین امیر عبداللهیان، دولت سوریه از ۳ روز عزای عمومی در این کشور خبر داد.

🔹رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین: شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجهٔ ایران، مصیبتی بزرگ است و دولت فلسطین مراتب همدردی خود را با ملت برادر ایران ابراز می‌کند.

🔹رئیس‌جمهور تونس ضمن ابراز همدردی با سران و ملت ایران «در این مصیبت بزرگ»، شهادت رئیس‎‌جمهور و وزیر خارجۀ ایران و همراهانشان را تسلیت گفت.

🔹وزیر خارجه لبنان در واکنش به شهادت وزیر خارجه ایران: در خصوص آنچه در ایران رخ داده، متأسفیم. من یک فرد و یک دوست که مورد احترامم بود، از دست دادم.

🔹رئیس‌جمهور ازبکستان شهادت رئیس‌جمهور ایران را تسلیت گفت

🔹رئیس‌جمهور سریلانکا: از درگذشت رئیس‌جمهور ایران عمیقا شوکه شدم

🔹رئیس‌جمهور ترکیه، شهادت آیت‌الله دکتر «سید ابراهیم رئیسی» ریاست جمهوری اسلامی ایران و «حسین امیرعبداللهیان» را تسلیت گفت.

🔹نخست‎وزیر مالزی: رئیس جمهور رئیسی نمونه‌ای از تعهد عمیق به رفاه مردم و عزت ملت خود بود که نشان دهنده تمدنی غرورآفرین و غنی است که ریشه در اصول اسلام دارد.

🔹رئیس‌جمهور چین، شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجۀ جمهوری اسلامی ایران در سانحه هوایی را تسلیت گفت.

🔹سخنگوی جنبش انصارالله: از دست دادن رئیس‌جمهور سید ابراهیم رئیسی نه فقط برای ایران که برای تمام امت اسلامی، برای فلسطین و برای غزه یک خسارت است.

🔹میقاتی، رئیس دولت پیشبرد امور لبنان در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان او در این کشور عزای عمومی اعلام کرد.

🔹رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان، شهادت رئیس‌جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه ایشان در سانحه هوایی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تسلیت گفت.

🔹رئیس امارات متحده عربی: درگذشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و همراهانشان در سانحه‌ای دردناک را به جمهوری اسلامی ایران، رهبری و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنم.

🔹وزیر خارجه روسیه: رئیسی و امیرعبداللهیان جان خود را در راه خدمت فداکارانه به میهن نثار کردند

🔹سخنگوی دولت مصر: با غم و اندوه، درگذشت رئیس جمهور رئیسی و امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران و همراهانشان را در این حادثه دردناک تسلیت می‌گوییم.

🔹کاخ کرملین از تسلیت رئیس جمهور روسیه در پی شهادت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» ریاست جمهوری اسلامی ایران و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه خبر داد.

🔹شاه اردن: به برادران در جمهوری اسلامی ایران به سران، دولت و ملت، بابت وفات برادر رئیسی رئیس جمهور و برادر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و همراهانشان -خدایشان بیامرزد- صمیمانه تسلیت می‌گویم.

🔹حزب‎الله لبنان: ابتدا به سید و مولای خود حضرت بقیة الله صاحب الزمان علیه السلام سپس امام سید علی خامنه‌ای و مراجع عظام و مسئولان جمهوری اسلامی و ملت صبور و عزیر ایران و همچنین مسلمانان و آزادگان جهان تسلیت می‌گوییم.

🔹نخست وزیر پاکستان ضمن ابراز تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و حسین امیرعبداللهیان، یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

🔹الحشد الشعبی و فالح الفیاض رئیس این سازمان شهادت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و وزیر خارجه امیرعبداللهیان و هیأت همراهشان را تسلیت گفتند.

🔹رئیس شورای اروپا: اتحادیه اروپا همدردی خالصانه خود را درباره درگذشت رئیس‌جمهور رئیسی و وزیر خارجه را ابراز می‌کند.

🔹کمیته‌های مقاومت فلسطین: این مصیبت بزرگ را به محضر مقام معظم رهبری [آیت‌الله] سید علی خامنه‌ای و ملت داغدار ایران تسلیت عرض می‌کنیم، امید است خداوند متعال در این مصیبت بزرگ به دلهای ایشان آرامش دهد.

🔹امیر قطر در پیامی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و دیگر شهدا در حادثه دردناک سقوط بالگرد را به دولت و مردم ایران را تسلیت گفت.

🔹بلاروس: درگذشت رئیس‌جمهور ایران یک ضایعه جبران‌ناپذیر است.

🔹نخست‌وزیر ارمنستان:  برای دولت و مردم ایران آرزوی استواری در این دوران سخت دارم.

🔹جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی را به رهبر انقلاب اسلامی، دولت و مردم برادر ایران تسلیت گفت.

🔹نخست‌وزیر هندوستان: عمیقاً از درگذشت غم‌انگیز دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران متأثر و شوکه شدم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

بستر درج آگهی تُوار

درباره مهدی کمالی

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه های خبری هرمزبان و معلمان ایران، دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، علاقه مند به یادگیری و یاددهی. وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *