خبر فوری

حجت‌الاسلام حمید دریابار: استاد مطهری، استوانه دین و دانش، الگوی نسل جوان

هرمزبان – حجت‌الاسلام حمید دریابار مسوول دفترنمایندگی ولی فقیه در سپاه بوموسی گفت: شهید مطهری، استوانه دین و دانش و الگوی نسل جوان، با قدرت علم و اندیشه، به شبهات دینی پاسخ و با التقاط و انحرافات مبارزه می‌کرد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، حجت‌الاسلام حمید دریابار مسوول دفترنمایندگی ولی فقیه در سپاه بوموسی گفت: سالروز شهادت استوانه دین و دانش، استاد مطهری روز معلم نام گرفته است. وی با تکیه بر قدرت علمی، عقیدتی و فلسفی، هرگونه شبهه و سؤال در حوزه دین را پاسخ می داد و با شمشیر قلم و بیان و با منطق و استدلال، با التقاط و انحرافات شجاعانه مبارزه کرد.

وی به جمله حضرت امام اشاره کرد که فرمودند: خدمتی که مرحوم مطهری به نسل جوان و دیگران کرده است، کم کسی کرده است. آثاری که از او هست، بی استثنا، همه آثارش خوب است و من کس دیگری را سراغ ندارم که بتوانم بگویم: «بی استثنا آثارش خوب است». ایشان بی استثنا آثارش خوب است؛ انسان ساز است؛ برای کشور خدمت کرده است.

در ادامه دریابار افزود:در جمع زنان بسیجی به جایگاه زن در اسلام و مقایسه آن با غرب بیان شد اسلام به زن عزت و جایگاه داد اگر نگاهی به جایگاه حضرت خدیجه سلام الله علیها در کنار پیامبر داشته باشیم متوجه می شویم که زن در اسلام چه نقشی داردحضور حضرت خدیجه در کنار پیامبر در تمام لحظات زندگی باعث شد که پیامبر رسالت خود را به بهترین وجه انجام بدهد همچنین زنان همچون فاطمه زهرا در حمایت از علی علیه السلام در بحث جانشینی بعد از پیامبر حصور حضرت زینب در حماسه تاریخی کربلا در کنار امام حسین علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها در کنار امام رضا علیه السلام نمونه بارز از زنانی هستند که حماسه ساز بودند.

مسوول دفترنمایندگی ولی فقیه در سپاه بوموسی یادآور شد: در انقلاب اسلامی ایران هم زنان زیادی بودن که نقش آفرین بودند و امروزه هم زنان نقش خود رو به خوبی انجام میدهند و این اسلام است که به زن جایگاه داده اما در غرب نگاه به زن نگاه به یک کالا و جنس که بتوانند از او یه به خواسته ها وامیال خود برسند و منظور از آزادی که غرب به زن دارد یعنی بی بند و باری یعنی هرزگی این نگاه آنهاست اما نگاه اسلام متفاوت است.

انتهای پیام/

 

دیگر اخبار:

پیام تبریک فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بوموسی در پاسداشت هفته عقیدتی سیاسی و روز معلم

به روایت تصویر/ حضور اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان ابوموسی در مدارس به مناسبت روز معلم

هفته گرامیداشت مقام معلم در ابوموسی با برنامه‌های متنوع فرهنگی و تجلیل از معلمان

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش ابوموسی به مناسبت فرا رسیدن روز معلم

مظفر خادمی: از سرگیری ساخت ورزشگاه میناب

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *