خبر فوری

جزییات بیمه رایگان مادران دارای سه فرزند اعلام شد

هرمزبان – مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با اشاره به اهتمام دولت و این صندوق بر اجرای طرح جوانی جمعیت گفت: مادران دارای سه فرزند تا پایان اردیبهشت فرصت دارند که در طرح ملی رایگان بیمه بازنشستگی ثبت نام کنند.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایرنا ، حسین تراکمه سامانی روز دوشنبه در نشست مدیران منطقه چهار کشوری از استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و یزد افزود: مادران در این طرح باید ساکن مناطق روستایی و عشایری باشند تا از طرح رایگان بیمه بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه فرزند سوم این مادران باید متولد یکم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ به بعد باشد اظهار داشت: مادران دارای فرزند هفت ساله شامل این طرح می شود این در حالی است که در صورت تولد فرزند چهارم و پنجم ۲ سال به این مدت اضافه می شود.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور تصریح کرد: این طرح در قالب ماده ۲۱ قانون حمایت از جوانی خانواده و فرزندآوری مراحل اجرایی خود را می گذراند.

وی تاکید کرد: تمام هزینه های بیمه مادران مشمول این طرح از سوی دولت در منطقه چهارم کشور پرداخت می شود و در واقع اجرای این طرح هیچ هزینه ای برای بیمه شدگان نخواهد داشت.

تراکمه سامانی ادامه داد: مدیران صندوق های بیمه اجتماعی و همچنین کارگزاران بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمان بایستی با وجود سیاست های کشور در جوانی جمعیت و همچنین تاکید مدیرعامل این صندوق، این طرح را با جدیت دنبال و اجرا کنند.

پیش ثبت نام ۱۰ هزار مادر کرمانی

مدیرعامل صندوق بیمه عشایر و روستاییان استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح بیمه رایگان مادران دارای سه فرزند گفت: ۱۰ هزار نفر روستایی و عشایر این استان در قالب این طرح پیش ثبت نام کرده اند.

محمد میرجعفری با اشاره به مزایای اجرای این طرح افزود: اجرای این طرح در سطح کشور و استان کرمان عامل تشویقی برای جوان سازی جمعیت محسوب می شود و فرصت مطلوبی برای مادران است تا از مزایای اجرای این طرح بهره مند شوند.

وی عنوان کرد: مادران دارای سه فرزند می توانند با مراجعه‌ به دفاتر کارگزاران بیمه روستایی و عشایر سراسر استان کرمان، اقدام به ثبت نام در این طرح کنند.

انتهای پیام/

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *