خبر فوری

جمشید دلفاردی : زائران عمره هرمزگانی پس از ۹ سال راهی خانه خدا شدند

هرمزبان – جمشید دلفاردی  مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان از نخستین پرواز زائران حج عمره مفرده پس از ۹ سال از فرودگاه بین المللی بندرعباس به سوی خانه خدا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایرنا ،جمشید دلفاردی عصر یک شنبه در حاشیه مراسم بدرقه زائران سرزمین وحی، گفت: در این پرواز ۲۵۵ زائر در قالب سه کاروان عازم بیت‌الحرام شدند که از این تعداد ۱۸۰ نفر خانم و ۷۵ نفر آقا هستند.

وی با اشاره به اینکه زائران به مدت ۱۰ روز در مکه و مدینه اقامت خواهند داشت، افزود: کوچک‌ترین عضو زائر در این پرواز هفت سال و مسن‌ترین آنها ۹۷ سال سن دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان با بیان اینکه پس از این پرواز از اول ماه صفر یعنی ۱۵ مردادماه، پروازهای عمره از سر گرفته خواهد شد، خاطرنشان کرد: پس از این پرواز سفرهای زائرین حج تمتع به سر زمبن وحی خواهند رفت و تا ۱۵ مردادماه پروازی برای زائران عمره مفرده نخواهیم داشت.

وی با اشاره به پرواز زائران حج تمتع در سال جاری گفت: امسال نیز بیش از یک هزار و ۵۰۰ زائر از هرمزگان برای حج تمتع به سرزمین وحی سفر خواهند کرد که یک هزار و ۲۴ نفر از فرودگاه بین المللی بندرعباس و نزدیک به ۵۰۰ نفر نیز از فرودگاه بین المللی جزیره قشم عازم بیت‌الحرام خواهند بود.

انتهای پیام/

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *