خبر فوری
سپاه برای ایجاد صیانت هوایی از شناورهای موشک انداز جدید خود در خلیج فارس و دریای عمان و هر دریای دیگری، دست به ابتکار تازه ای زده است.

ابتکار تازه سپاه برای صیانت هوایی از زنبورهای سرخ+عکس

هرمزبان – سپاه برای ایجاد صیانت هوایی از شناورهای موشک انداز جدید خود در خلیج فارس و دریای عمان و هر دریای دیگری، دست به ابتکار تازه ای زده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، شناورهای تندروی سپاه که در خلیج فارس از آنها به زنبورهای سرخ یاد می شود، برای مواجهه با تهدیدات از چالاکی بالایی برخوردار و قابلیت مانورپذیری ویژه ای دارند.

این شناورها که در تمامی سه دهه اخیر از پیدایش شان تاکنون مجهز به راکت انداز با برد 3 تا 5 کیلومتر بودند، اکنون به موشک هایی با برد 5 تا 180 کیلومتر مجهز شده اند که شماری از آنها روز گذشته با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه ملحق شدند.

سپاه در تازه ترین ابتکار خود، شناورهای سبک راکت انداز خود را به موشک های 5 تا 180 کیلومتری مجهز کرده است

حالا نیش زنبورهای سرخ خلیج فارس، بسیار گزنده تر شده و سپاه برای ایجاد صیانت هوایی از این شناورها در انجام مأموریت های متنوع، شناوری همراه با سامانه موشکی پدافندی عمود پرتابی را در روز گذشته رونمایی کرد که برای این شناورهای تندرو، امنیت هوایی خلق می کند.

شناور حامل سامانه پدافند هوایی عمود پرتاب نواب

شناوری که مجهز به سامانه پدافند هوایی عمود پرتاب «نواب» است و با قابلیت های راداری ویژه و موشک پدافندی نصب شده بر روی آن، قادر خواهد بود تا اقدام به مقابله و انهدام انواع بالگردها و پرنده‌های دیگر کند تا هیچ پرنده ای نتواند شناورهای تندروی سپاه را در معرض تهدید قرار دهد.

پیش از این سپاه نسخه دریاپایه سوم خرداد را نیز رونمایی کرده بود که با برد وسیع تری می تواند سبب ایجاد بازدارندگی هوایی شود و در عین حال با برد هرچه بالاتری نسبت به ایجاد حلقه های پدافندی اقدام کند.

پایان پیام/

استند لوازم آرایش

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید