هرمزگان؛ ظرفیت های معدنی و ایجاد زنجیره ارزش افزوده برای شکوفایی اقتصادی استان

هرمزبان – تولید لوازم خانگی در هرمزگان؛ زنجیره ارزش افزوده و ایجاد اشتغال محلی در دستان مسئولین استانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از خبرگزاری مهر ، مهدی دوستی در جلسه شورای معادن استان که با هدف بررسی ظرفیت‌های معدنی و تصمیم گیری در خصوص اعطا و یا سلب مجوز برخی از معادن استان برگزار شد. با اشاره به ظرفیت بسیار خوب هرمزگان در حوزه معدنی گفت: هرمزگان دارای معادن غنی است و کار مطالعه، شناسایی و احصا ظرفیت‌ها و پهنه‌های معدنی این استان در حال انجام است.

وی افزود: این مسئله با هدف شناسایی ذخایر معدنی استان و برنامه ریزی برای راه اندازی زنجیره ارزش افزوده صورت می‌گیرد.

استاندار هرمزگان گفت: باید تا حد امکان میزان خروج مواد معدنی استان به صورت خام کاهش یابد تا با ایجاد زنجیره‌های ارزش افزوده علاوه بر شکوفایی اقتصادی در استان، زمینه اشتغال بیشتر نیز فراهم شود.

وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم در آینده نزدیک شاهد تولید لوازم خانگی در استان هرمزگان باشیم، این مسئله نیازمند فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم و تأمین مواد اولیه مورد نیاز از جمله ورق فولاد با ضخامت کم است که بایستی شرکت‌های فولادی استان تولید کنند.

دوستی گفت: برای این منظور با افراد متخصص در زمینه تولید لوازم خانگی گفتگو و مشورت خواهد شد تا بتوان به زودی مقدمات تولید را در استان فراهم آورد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید معادن استان از حالت راکد خارج شده و فعال شوند گفت: اگر ظرفیت‌های معدنی استان به صورت راکد بماند نسبت به سلب مجوز این معادن اقدام خواهد شد تا با برگزاری مناقصه این معادن در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

وی افزود: این کار سبب می‌شود میزان اشتغال در مناطق مختلف استان که از ظرفیت معدنی خوبی برخوردار هستند افزایش یابد و اقتصاد محلی را نیز توسعه می‌دهد.

گفتنی است در این جلسه با تصمیم اعضا ۲ مجوز بهره برداری از معدن سلب صلاحیت و ۲ مجوز دیگر نیز تمدید شد.

بستر درج آگهی تُوار

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *