خبر فوری
افشار فتح الهی : آغاز ۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد قشم از ابتدای دولت سیزدهم

افشار فتح الهی : آغاز ۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد قشم از ابتدای دولت سیزدهم

هرمزبان – افشار فتح الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر ۶۵۰ هزار میلیارد ریال پروژه زیرساختی و عمرانی در منطقه آزاد قشم آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در آیین از سرگیری ساخت پل خلیج فارس اظهار داشت: با آغاز عملیات اجرایی پروژهای مختلف در سراسر جزیره، امروز قشم به یک کارگاه بزرگ عمرانی در حوزه راهسازی؛ زیرساختی، صنعتی و نفت و انرژی تبدیل شده است.
وی با اشاره به آغاز پروژه های مختلف زیرساختی با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم، افزود: با به نتیجه رسیدن این پروژه ها، جزیره قشم می تواند به عنوان موتور محرکه اقتصادی در اقتصاد ملی ایران اسلامی به ایفای نقش بپردازد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: امروز پس از سال های وقفه، با تعریف مدل جدید تامین منابع مالی، عملیات اجرایی احداث پل خلیج فارس به عنوان یکی از آرزوهای دیرینه ساکنان جزیره، آغاز می شود.
به گفته فتح الهی؛ برنامه ریزی برای احداث پل خلیج فارس یکی از وعده های آیت الله رییسی، رییس جمهوری در سفر استانی به جزیره قشم بوده است که با پیگیری های مستمر و همراهی دولت و مجلس، امروز کلید خورد.
وی با بیان اینکه احداث پل خلیج فارس به دلیل کمبود منابع مالی در دولت گذشته متوقف شده بود، افزود: در مدل جدید تامین منابع مالی این پروژه عظیم ملی، بخشی از منابع از سوی دولت، بخشی دیگر توسط سازمان منطقه آزاد قشم و مابقی توسط بازار سرمایه و فاینانس تامین خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: زمان پیش بینی شده برای عملیات اجرایی پل خلیج فارس سه سال و نیم است و تابلوی روزشمار احداث این پروژه برای نظارت مردمی در محل نصب خواهد شد.

انتهای پیام/

درباره تحریریه خبر هرمزگان

رسالت تحریریه خبر هرمزگان پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، گردآوری اخبار استان هرمزگان از منابع متنوع و معتبر و ارائه آن به خوانندگان گرامی است. چنانچه تمایل دارید اخبار فعالیت های شما در استان پوشش داده شود کافی است از طریق راه های ذکر شده در صفحه «تماس با ما» با تحریریه خبر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *