مسئولان استانی و کشوری ملزومات تحقق ازدواج آسان دانشجویی را فراهم کنند

0

هرمزبان – حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: مسئولان استانی و کشوری ملزومات تحقق ازدواج آسان دانشجویی را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل خبرگزاری شبستان ، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار با مسئولان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه و روسای دانشگاه‌های استان هرمزگان، اظهار کرد: جامعه امروز به نشاط نیاز دارد و جریان حزب الهی و انقلابی باید پرچم‌دار ایجاد نشاط در جامعه باشند و نباید تصور کنند که تنها باید پرچم عزا را در دست داشته باشند بلکه لازم است تا پرچم شادی را نیز برافرازند.

وی با بیان اینکه هزینه‌های تحمیلی برای جوانان یکی از موانع اصلی ازدواج است، تصریح کرد: ترویج فرهنگ ازدواج آسان باید در دستور کار باشد تا مردم آگاه باشند که می‌توان با کم‌ترین هزینه، اقدام به ازدواج و عروسی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید تشویق لازم برای جوانان جهت کاهش سن ازدواج در نظر گرفته شود، عنوان کرد: بخشی از آسیب‌های اجتماعی جامعه ناشی از افزایش سن ازدواج است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به نگران‌کننده بودن آمار کاهش سن ازدواج در جامعه اسلامی، تصریح کرد: تأکید رئیس‌جمهور نسبت به مسئله ازدواج آسان دانشجویی نشان دهنده اهمیت این موضوع است و مسئولان استانی و کشوری نیز باید ملزومات تحقق این هدف را فراهم کنند.

وی در پایان با بیان اینکه خوابگاه‌های متأهلی باید افزایش پیدا کند، یادآور شد: ازدواج در دوران دانشجویی به خودی خود، سطح توقعات را کاهش می‌دهد و به ترویج ازدواج آسان کمک می‌کند، به همین جهت است که باید زمینه ازدواج دانشجویی را تسهیل کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.