خبر فوری
مجتبی قهرمانی

مجتبی قهرمانی : 43 زندانی هرمزگانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) آزاد شدند

هرمزبان – مجتبی قهرمانی مدیرکل رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) با آزادی ۴۳ نفر موافقت شد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از خبرگزاری فارس ، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان از آزادی ۴۳ زندانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و در پی دستور ویژه ریاست محترم قوه قضاییه در این رابطه، پس اعلام رضایت شکات و بازنگری دقیق و خارج از نوبت پرونده زندانیان توسط مسئولین قضایی، در خصوص آن دسته از مددجویان که واجد شرایط قانونی بوده و مشمول تخفیف مجازات، اعسار، تعلیق، آزادی مشروط و مرخصی منتج به پایان حبس و دیگر ارفاقات قانونی شده اند، پیشنهادات لازم داده شد و در نتیجه جمع بندی ها، با آزادی ۴۳ نفر از این زندانیان موافقت شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: فرآیند آزادسازی این تعداد از زندانیان رویکرد اصلاحی و تربیتی دارد و از آنجاکه امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است، این ارفاقات قانونی شامل سارقین سابقه دار، سارقین مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه و کسانی که به هر نحو امنیت مردم را سلب می‌کنند نشده است.

قهرمانی همچنین با اشاره به نقش اعطای آزادی و ارفاقات قانونی به مناسبت های ملی و مذهبی در تنبه و اصلاح زندانیان، ابراز امیدواری کرد: آزادی این مددجویان در بازسازی اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی آنان تأثیر گذار باشد و روند اصلاح و تربیت آن‌ها را نیز تسریع کند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های ارفاقی قانونی و مجازات‌های جایگزین حبس گامی مؤثر در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است که باید با توجه به منویات ریاست محترم قوه قضاییه، بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد و لازم است رؤسا، دادستان‌ها و قضات استان در بهره گیری از این ظرفیت‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

پایان پیام/

استند لوازم آرایش

درباره مهدی کمالی

صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه های خبری هرمزبان و معلمان ایران، دانش آموخته کارشناسی ارشد تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، علاقه مند به یادگیری و یاددهی. وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید