×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار:

  .::.   برابر با : Tuesday, 26 September , 2023
خدمت رسانی رایگان پزشکی و دندانپزشکی به دوهزار و دویست نفر از اهالی بندرچارک هرمزگان

هرمزبان – مشاور امور پزشکی استاندار هرمزگان گفت: در راستای اجرای دهمین گردهمایی جهادی قرارگاه مردم، برای خدمات رسانی رایگان در حوزه بهداشت و درمان دو هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی بندرچارک استان هرمزگان خدمات تخصصی پزشکی و دندانپزشکی دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، مهدی دوستی شامگاه شنبه در خصوص اجرای این طرح در بندرچارک اظهار داشت:در مدت چهار روز این دوره، پزشکان در نوبت صبح و عصر در مرکز جامع سلامت بندرچارک یکهزار و ۵۳۲ خدمت دندانپزشکی و ۶۶۸ خدمت پزشکی شامل ۴۵۰ سونوگرافی، ۱۲۵ ویزیت متخصص داخلی، ۶۰ ویزیت مغز و اعصاب، ۵۷ ویزیت زنان و زایمان، ۲۰ ویزیت جراحی و هشت جلسه روانکاوی پیشرفته فردی و خانواده ارائه کردند.

وی بیان داشت: ۹ دندانپزشک و شش متخصص مغز و اعصاب، جراحی، روانشناسی، داخلی، زنان و زایمان، سونوگرافی، پزشک عمومی و چهار نفر بهداشتکار دهان و دندان در تیم جهادی این دوره خدمت کردند.

مشاور امورپزشکی استاندار هرمزگان با تاکید بر تامین هزینه امکانات، تجهیزات و دارو توسط استاندار هرمزگان از محل مسوولیت های اجتماعی صنایع اظهار داشت: قرارگاه مردم در بخش سلامت نمود عینی و عملی برنامه های خدمت رسانی است که با تاکید و حمایت استاندار هرمزگان دهمین دوره خود را از روز چهارشنبه ۱۶ شهریورماه تا عصر امروز شنبه ۱۹ شهریورماه در بندرچارک برگزار کرد.

وی نکته مهم کار قرارگاه مردم در بخش سلامت را پیگیری درمان بیماران با تشخیص پزشک عنوان کرد و ادامه داد: در دوره های قبل اعزام بیمار به بیمارستان های بندرعباس و خارج استان نیز داشتیم که تحت عمل جراحی قرنیه، تعویض لنز، آب مروارید یا آنژیوگرافی قرارگرفتند و هماهنگی اعزام و عمل توسط قرارگاه و به صورت رایگان انجام شده است.

۱۲ بهمن ۱۴۰۰ نخستین کاروان سلامت قرارگاه مردم برنامه خدمات رسانی خود را به مدت ۱۰ روز در محله دوهزار بندرعباس آغاز کرد و با مشارکت ۲۱ پزشک و ۲۵ دندانپزشک، یکهزار و ۵۰۰ خدمت رایگان پزشکی به مردم ارائه شد.

دومین گام در ۲۸ بهمن پارسال در محله نخل ناخدای بندرعباس با مشارکت ۱۰ پزشک و ۱۵ دندان پزشک بود که ۷۸۰ نفر خدمت گرفتند.

در سوم فروردین امسال نیز سومین اردو این گروه به جاسک و لیردف بود و طی ۱۴ روز حضور در این منطقه ۲ هزار و ۸۸۰ خدمت پزشکی با حضور ۲۰ پزشک، ۲۵ دندانپزشک و ۳۷ دستیار انجام دادند.

چهارمین برنامه قرارگاه مردم ۱۲ اردیبهشت با مشارکت ۶ پزشک و ۱۴ دندانپزشک به مدت ۵ روز بود که ۱۱۷۰ خدمت پزشکی به مردم روستای باغ بالای قشم ارائه کردند.

۱۲ خرداد پنجمین ایستگاه قرارگاه مردم در سندرک میناب، با مشارکت ۱۰ پزشک، ۱۴ دندانپزشک و ۹ دستیار بوده که در مدت چهار روز ۶۵۱۴ خدمت پزشکی ارائه و ۲۰ نفر را برای انجام عمل جراحی به میناب اعزام کردند.

۱۳ خرداد نیز همزمان ششمین اردو با مشارکت ۹ پزشک، ۱۵ دندانپزشک و ۲۶ دستیار به مدت ۴ روز با حضور در بشاگرد بیش از پنج هزار و ۳۰۵ مورد خدمت به مردم این منطقه ارائه دادند و ۱۰۰ نفر را برای انجام جراحی آب مروارید، تعویض لنز و آنژیوگرافی به سایر مراکز درمانی استان و خارج استان اعزام کردند.

۱۴ تیرماه و ۱۴ مردادماه هفتمین اردوی تیم جهاد سلامت قرارگاه با حضور ۳ پزشک و ۱۶ دندانپزشک ۲ بار به هرمز اعزام شدند و در مدت چهار روز ۱۱۶۳ خدمت به مردم هرمز ارائه کردند و ۸۸ بیمار نیز برای انجام عمل جراحی پیشرفته دندان در بندرعباس پذیرش شدند.

در تیرماه هشتمین گروه پزشکی قرارگاه مردم با حضور در بوموسی با مشارکت ۴ پزشک ۲۰۱ خدمت به مردم این منطقه ارائه دادند.

نهمین مقر قرارگاه مردم نیز از ۲۳ تا ۲۶ تیرماه شهرستان سیریک بوده است که بیش از۶ هزار و ۴۳۹ نفر خدمت درمانی انجام و ۱۷ بیمار از روستاهای سیریک برای عمل جراحی آب مروارید، ناخنک و آنژیوگرافی به بندرعباس اعزام شدند.

منبع: ایرنا

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در هرمزبان منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.