×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار:

  .::.   برابر با : Tuesday, 26 September , 2023

هرمزبان – عباس مهاجر مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اکنون هزار و ۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی در سراسر کشور فعال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، عباس مهاجر در نشست طرح تحولی کانون‌های فرهنگی تربیتی در اردوگاه شهید باهنر اظهار کرد: برنامه‌ها را به ۴ بخش اساسی تقسیم کردیم؛ فضاهای پرورشی با دو محور کانون‌های فرهنگی تربیتی و اردوگاه‌ها یکی از این بخش‌هاست.

وی افزود: در این بخش، برنامه‌ها را طراحی کردیم و چشم انداز خود را در این بخش رقم زدیم. براساس سند تحول بنیادین چشم اندازی را برای کانون‌های فرهنگی تربیتی درنظر گرفتیم.

مهاجر عنوان کرد: در گام اول تعدادی از کانون‌های پیشران و فعال را انتخاب کردیم که در این بین ۱۱۰ کانون انتخاب شدند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی در ادامه اصل و سیاست‌های مهم در کانون‌های فرهنگی تربیتی امید فردا را عنوان کرد و تنوع بخشی به فعالیت‌ها را در این قالب دانست.

وی گفت: همچنین ۴۴۰ کانون مدرسه پیشرو برای تحقق مدرسه در افق چشم انداز سند تحول بنیادین به عنوان مدرسه کانون تربیت محله انتخاب شده است.

عباس مهاجر اقدامات تحولی در کانون‌های فرهنگی تربیتی را در قالب ۶ محور سیاستگذاری، منابع انسانی، منابع مالی، فضا و محیط آرایی، طرح و برنامه، فناوری و هوشمندسازی عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: کانون‌های فرهنگی تربیتی باید محل تربیتی برای شکل گیری ایده‌ها در مدرسه باشند چراکه کانون تکرار مدرسه نیست.

منبع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در هرمزبان منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.