خبر فوری
مهدی ولی پور : اسکان اضطراری بیش از ۷۵۰۰ حادثه دیده زلزله اخیر هرمزگان

مهدی ولی پور : اسکان اضطراری بیش از ۷۵۰۰ حادثه دیده زلزله اخیر هرمزگان

هرمزبان -مهدی ولی پور رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر با اشاره به این که تیم‌های سحر این جمعیت در مناطق زلزله‌زده هرمزگان در حال خدمت‌رسانی هستند، از اسکان بیش از ۷۵۰۰ نفر و تداوم کمک رسانی به حادثه‌دیدگان با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق زلزله زده گفت: تاکنون ۸۸۷ دستگاه چادر امدادی، ۱۳۵۶ تخته موکت، هزار قرص نان، ۲ هزار و ۷۱۷ بسته غذایی، ۶ هزار و ۱۲۶ بطری آب معدنی و ۲ هزار قوطی کنسرو برنج بین آسیب دیدگان زمین لرزه توزیع شده است.

وی افزود: از لحظه وقوع زمین لرزه تا به امروز ۳۰ منطقه روستایی و شهری شامل کوشک، کنخ، برکه سفلین، سایه خوش، گاومیری، چاه دراز، تنگ سیم، دوآب، باسعیدو، کنار سیاه، دولاب، چاه شرقی، گوران، دور بینی، کانی، لافت، حشم حودو، دژکان، کلاتو، حنادان، تنب گرو، نرمستان، چاه دیگی، دم گز و بنو مورد ارزیابی و پایش دقیق قرار گرفته است تا میزان خسارت ها برآورد شود و به متاثرین احتمالی از زمین لرزه در حوزه مختلف کمک رسانی شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این حادثه، خانه‌های هلال جمعیت نیز وارد عرصه شده و امدادرسانی های لازم را انجام داده اند و با تمام توان توزیع اقلام را در دستور کار دارند. تخریب منازل روستایی بیشتر در مناطق نزدیک به کانون زلزله شامل روستای سایه خوش، دژکان، دوآب، کنخ، نرمستان و کوشک بوده و ۱۰ نیروی تیم های سحر نیز در مناطق زلزله زده مستقر شده و خدمات حمایت‌های روانی از حادثه‌دیدگان را ارائه می‌دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ولی پور تصریح کرد: تا امروز، 1887 خانوار که شامل ۷ هزار و ۵۴۸ نفر می شدند در محل‌های معین اسکان اضطراری داده شده و تمامی اقلام مورد نیاز در اختیار آن ها قرار گرفته است. هلال احمر تا آخرین لحظه در کنار متاثرین از زلزله خواهد بود تا تمامی نیازهای آن ها را برطرف کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

استند لوازم آرایش

درباره تحریریه خبر هرمزبان

اخبار دیگر رسانه ها صرفاً به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آنها، الزاماً بیانگر دیدگاه های هرمزبان نیست. ---- صاحب امتیاز و مدیرمسئول: مهدی کمالی وبگاه شخصی: MahdiKamali.ir

دیدگاهتان را بنویسید