بازگشایی حضوری مدارس به نیمه دوم آبان موکول شد

0

هرمزبان – علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس در نیمه دوم آبان و پس از واکسینه شدن دانش آموزان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان،  علیرضا کاظمی گفت:

طی دو هفته اجرای طرح سراسری واکسیناسیون دانش آموزان، حدود ۶۰ درصد از افراد واجد شرایط علیه بیماری کرونا وکاسینه شدند و امید است که با مراجعه مابقی افراد، شرایط برای بازگشایی مدارس از نیمه دوم آبان فراهم شود.
فعالیت دانش آموزان به صورت حضوری را از نیمه دوم آبان ماه به صورت رسمی آغاز می کنیم.
با توجه به شرایط مناطق مختلف کشور و وضعیت رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرایط بازگشایی مدارس فراهم می‌شود و در هر منطقه آموزش و پرورش مدیران مناطق، مدارس و اولیاء و مربیان بسته به نوع رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زمان فعالیت مدارس را تعیین می‌کنند و در صورت تائید از سوی آنان، مدرسه به صورت کامل حضوری می‌شود.
مهاجرپذیر بودن شهرستان‌های استان تهران موجب می‌شود که همه ساله تعداد زیادی دانش‌آموز، به مجموعه شهرستان‌های اضافه گردد به طوری که امسال، ۶۰ هزار دانش‌آموز جدید در مدارس شهرستان‌های استان تهران به تحصیل خواهند پرداخت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش که به دیدار امام جمعه ورامین رفته بود در جریان این دیدار اظهار داشت:

توسعه و تجهیز اردوگاه‌های دانش‌آموزی مورد توجه آموزش و پرورش است.
وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد تا با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ردیف بودجه‌ای برای توسعه و تجهیز اردوگاه‌های دانش‌آموزی در نظر گیرد که در این بین، راه اندازی یک اردوگاه در شهرستان ورامین نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
شهرستان ورامین از ظرفیت‌های ملی ، دینی و تاریخی ویژه‌ای برخوردار است و توجه به این منطقه می‌تواند موجب رشد و توسعه فعالیت‌های آموزش و پرورش شود.
با توجه به فراهم بوده زمینه فعالیت دانشگاه فرهنگیان در ورامین، احداث این مرکز دانشگاهی در ورامین بررسی خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.