مرور رده

بین الملل

اخبار و تحلیل های سیاسی» سیاست خارجی

دویچه‌وله: اتحادیه ابزارمندان شرق آلمان خواستار لغو تحریم ها علیه روسیه شدند/ جنگ اوکراین ربطی به…

هرمزبان - «اتحادیه ابزارمندان شرق آلمان در نامه‌ای به صدراعظم این کشور خواستار لغو تحریم‌ها علیه روسیه شدند و نوشتند جنگ در اوکراین ربطی به آلمان ندارد.
ادامه خبر ...

علی اصغر خاجی : سکوت دربرابر اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها درسوریه تاسف‌بار است

هرمزبان - علی اصغر خاجی دستیار وزیر امور خارجه افزایش اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به زیرساخت‌های سوریه و مکان‌های غیر نظامی را محکوم و سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این تجاوزات را تاسف‌بار توصیف کرد.
ادامه خبر ...

جمهوری آذربایجان متقاضی سوآپ برق وافزایش سوآپ گاز از ایران شد

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در دیدار رئیس جمهوری اسلامی ایران ، دیدار علی اف و رئیسی را تاریخی خواند و از درخواست کشورش برای سوآپ برق و افزایش سوآپ گاز از مسیر ایران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از پایگاه…
ادامه خبر ...

پیروزی متزلزل مکرون منجر به کاهش مشروعیت او می‌شود

هرمزبان - گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس اظهار می‌کند که به‌رغم پیروزی مجدد مکرون، جامعه فرانسوی به لحاظ سیاسی تقسیم شده و پیروزی متزلزل مکرون منجر به کاهش مشروعیت او می‌شود.
ادامه خبر ...

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای تداوم تجاوز و هتک حرمت مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها را به شدت محکوم کرد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:…
ادامه خبر ...

آمریکا و روسیه زندانی تبادل کردند

هرمزبان - وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو یک شهروند آمریکایی را که در حال گذراندن دوران محکومیت خود در روسیه بود با خلبان روس که دوران محکومیت طولانی خود در آمریکا را می‌گذراند، مبادله کرد.
ادامه خبر ...

حمله تند زلنسکی صهیونیست به صهیونیست‌ها بابت گنبد آهنین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان، کانال تلگرامی اخبار سوریه نوشت: رییس‌جمهور یهودی اوکراین برای نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی سخنرانی کرد. ولودیمیر زلنسکی در این سخنرانی تند از صهیونیست‌ها خواست تا موضع محکم‌تری در برابر روسیه…
ادامه خبر ...

بایدن دروغ می‌گوید که خواستار احیای برجام است

هرمزبان - در حالی که برخی رسانه‌های طیف مدعی اعتدال و اصلاحات مدعی‌اند بایدن با ترامپ فرق دارد و قابل تعامل است، یک رسانه عضو این طیف تصریح کرد بایدن همان مسیر ترامپ را ادامه می‌دهد.
ادامه خبر ...

افزایش ۱۱ درصدی بهای گاز در اروپا

هرمزبان - بهای گاز در اروپا روز دوشنبه در پی توقف انتقال گاز از طریق خط لوله یامان - یوروپ به آلمان، با افزایش ۱۱ درصدی به نزدیک ۸۶۱ دلار برای هر یک هزار مترمکعب برای تحویل در دسامبر(آذر) رسید.
ادامه خبر ...

وحشت رژیم های عربی و کاخ سفید از نفوذ تاثیرگذار سردار سلیمانی

هرمزبان - عضو انجمن علمای یمن اعلام کرد که آمریکا و حاکمان فاسد رژیم های عربی از گسترش نفوذ تأثیرگذار سردار شهید قاسم سلیمانی وحشت داشتند و به همین دلیل او را هدف قرار دادند.
ادامه خبر ...

یادداشت / خلیج فارس زمین جنگ سرد بین آمریکا و چین می‌شود؟

هرمزبان - تنش‌های فزاینده آمریکا و چین دارای پیامدهای گسترده‌ای در سراسر نظام بین الملل است. این رقابت نه تنها برای قدرتهای غربی، بلکه برای کشورهای کوچکتر که در مناطق تحت نفوذ قرار دارند نیز مشکلاتی را به وجود آورده است. امروز کشورهای حاشیه…
ادامه خبر ...