هرمزبان: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ثبت بالغ بر یک میلیون و یکصد هزار نفر سفر دریایی و جابه‌جایی بیش از ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری این استان طی یک هفته اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، ابراهیم ایدنی اظهار داشت: طی هفت روز زمان اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال ۹۴ که از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز شده است جابه‌جایی یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۳۱۶ نفر-سفر از طریق بنادر مسافری در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس صورت گرفت.

وی بیان‌ داشت: مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده و بیشترین حجم جابه‌جایی مسافر مربوط به روز دوم فروردین است که طی یک روز، ۳۱۳ هزار و ۳۶۱ نفر سفر انجام شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: از ۲۵ اسفند تا پایان روز دوم فروردین که بازه زمانی یک هفته‌ای را شامل می‌شود، ۱۳۰ هزار و ۱۵۵ دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابه‌جا شده‌اند که بیشترین حجم جابه‌جایی خودرو در روز دوم فروردین با رقمی افزون بر ۳۵ هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

ایدنی بیان‌کرد: طی هفت روز گذشته ۱۹ هزار و ۷۵۶ سفر دریایی(تردد شناورهای مسافری) در ۱۱ مسیر مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است که بیشتر رقم آن مربوط به روز دوم فروردین با ۷ هزار و ۴۷۴ بار تردد است.

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان ضمن ارائه آماری از فعالیت‌های گردشگری دریایی استان طی یک هفته اخیر تصریح‌کرد: طی این مدت در مجموع بالغ بر ۱۴۱ هزار نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت‌های دریایی بهره‌مند شدند که ۱۱ هزار و ۴۸۲ سفر (تردد دریایی) به همین منظور به ثبت رسید.

وی در پایان یادآور شد: در طرح نوروزی سال ۹۵ که از ۲۵ اسفند گذشته آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد، ۵۴ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶ هزار و ۲۸۱ صندلی و ۴۸ فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت جابه‌جایی ۲۴۰۰ دستگاه خودرو طی هر بار سفر، جابه‌جایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

لازم به ذکر است استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون‌ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس سپری می‌کنند به گونه‌ای که بنادر مسافری این استان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود ۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می‌کنند و حجم عمده این مسافرت‌ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می‌شود.

گفتنی است میهمانان نوروزی علاقه‌مند به سفرهای دریایی هم اکنون می‌توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند، بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم / روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان

کد خبر: ۴۱۴۲

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد