×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آموزش و پرورش بشاگرد معلمانش را در باتلاق مسکن غرق کرده است

هرمزبان: نه سال قبل ۱۵۰ معلم بشاگردی به امید خانه دار شدن ۳۰۰ میلیون تومان به حساب اداره آموزش و پرورش بشاگرد واریز کرده اند که تا به حال در پیچیدگی باتلاقی از سردرگمی غرق شده اند.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،این روزها اگرچه از وزیر گرفته تا معاون مدیرکل وعده پرداخت معوقات چندین سال به زمین مانده معلمان را می دهند و از حمایت و پیگیری مشکلات فرهنگیان کشور دم می زند تا بلکه با هفته ی معلم خاطری خوش در ذهن داشته باشند اما فرهنگیان بشاگرد با رسیدن هفته معلم داغی بر آنها تازه می شود که به نام آنها و توسط اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد در دو مرحله از آنها از پول زمین مسکونی گرفته اما بعد از گذشت سال ها نه از زمین مسکونی خبری هست و نه از پاسخگویی مسئولان و اما چیزی که مانده پول باده رفته ی صدها معلم تلاشگر بشاگردی است.

حکایت وعده ی زمین به معلمان بشاگرد به سال اسفند ۸۶ می رسد که اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد طی یک نامه اداری از معلمان فاقد مسکن درخواست ثبت نام یک قطعه زمین مسکونی به ازای مبلغ ۲ میلیون تومان در شهرستان میناب را داده بود که با این نامه اداری و اعتماد معلمان به اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد ۱۵۰ نفر از معلمان در این فرایند ثبت نام می کنند و مبلغ نامبرده به حساب معرفی شده به حساب تعاون اداره آموزش و پرورش واریز می کنند که در آن زمان مسئولین مربوطه زمین های خریداری شده توسط اداره آموزش و پرورش را در جنب بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب می دانستند .

بالاخره فرهنگیان جهادگر بشاگرد با واریز مبلغ و تحویل فیش به اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد خواهان تحویل زمین وعده داده شده در شهرستان میناب شدند که در روز های ابتدایی این فرآیند با پاسخ اینگونه مسئولین روبه رو می شدند که پس از انجام امورات اداری آن زمین خریداری شده به زودی تحویل تان داده خواهد شد .اما اکنون بعد از گذشت حدود ۱۰ سال از نه از زمین خبری هست و نه از پول داده شده است.

متاسفانه در سال های بعدی تغییرات مدیریتی در اداره آموزش و پرورش بشاگرد بر پیچدگی این معامله افزوده است. که در سال های بعد زوایای دیگری از این معامله مظفرالدین شاهی نمود پیدا کرد که آدرس دقیق زمین خریداری شده در شهرستان میناب نه تنها در حوزه زمین شهری نیست بلکه در محدوده یک روستا به نام روستای دودو و آن هم با کاربری کشاورزی است و از طرفی خرید زمین با قیمت بسیار بالا خریداری شده که اصلاً زمین روستایی در یک روستا اصلاً در آن زمان قیمت چند صد میلیون تومانی نداشته است.

تاسف بار ترین زاویه ی پنهان این معامله این بوده است که مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد این خرید زمین را از یک دلال خرید کرده اند و نه از اداره راه و شهرسازی که مجری و وظیفه سازمانی این چنینی دارد.

اما پیگیری ها و مکاتبات این ۱۵۰ نفر معلم بشاگردی به نتیجه ای به فرجام نرسیده و مسئولین مربوطه اعم از اداره آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد و اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در بی خیالی با این موضوع به سر می بردند.

اما درد آور آن است که افرادی چنین معامله ای را انجام داده اند این روز ها به جای اهمال کاری و سستی در امور باید به گذرگاهای بازرسی و حراست و هیئت تخلفات اداره کل آموزش و پرورش برای پاسخگویی رفت و آمد داشته باشند  این روزها به پست های و منصب های بالاتر رفته و رسیده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم (hbref.ir/80)

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true