مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی ارتقاء دانش و مهارت ضمن خدمت فرهنگیان استان البرز گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی افزایش دانش و مهارت آموزگاران مدارس ابتدایی با مفاهیم و راهکارهای پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان مدارس ابتدایی بود.
وی گفت: مخاطبان این دوره آموزشی ۳۰ نفر از آموزگاران مدارس ابتدایی ناحیه ۲ شهرستان کرج بودند که این دوره آموزشی را مجموعا در ۲۴ ساعت گذراندند.
این مقام قضایی توضیح داد: مطابق اعلام و ابلاغ معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه دوره ملی ارتقاء دانش و مهارت مربیان ضمن خدمت فرهنگیان استان‌های سراسر کشور به میزبانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز در مرداد ماه سال ۹۵ برگزار شد.
جوهری بیان کرد: مربیان ضمن خدمت فرهنگیان سراسر کشور با حضور در دوره مربوطه آموزش‌های لازم را در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان آموختند و مقرر شد متناظر این دوره معاونت‌های استانی نیز نسبت به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان در استان‌های خود اقدام کنند.
معاون اجتماعی دادگستری البرز تصریح کرد: در همین راستا معاونت اجتماعی دادگستری کل استان البرز با اعزام دو مربی به دوره ملی ضمن خدمت فرهنگیان موافقت کردو با هماهنگی آموزش و پرروش استان البرز مقدمات برگزاری دوره‌های استانی نیز فراهم شد.
وی گفت:این دوره‌ها در سال ۹۴ نیز برای تعداد ۶۰ نفر از فرهنگیان استان البرز با عناوین آسیب شناسی اجتماعی و مدیریت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی با همکاری آموزش و پرورش برگزار شده بود.
جوهری در پایان گفت: از جمله سرفصل‌های آموزشی در این دوره می‌توان به مبانی پیشگیری از وقوع جرم، استراتژی حل تعارض و مدیریت خشم اشاره کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد