ابلاغ دستورالعمل بسته‌تحولی ارتقای مهارت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان

0

هرمزبان – سرپرست وزارت آموزش و پرورش «دستورالعمل اجرایی بسته تحولی ارتقای مهارت های روانی اجتماعی دانش آموزان» را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان ، به منظور ساماندهی و یکپارچه سازی برنامه ها و اقدامات وزارت آموزش و پرورش در زمینه بهداشت روان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، رفتارهای پرخطر و اعتیاد در بین دانش آموزان و در اجرای راهکار شماره ۱-۸ سندتحول بنیادین با عنوان «بازنگری اهداف و ماموریت ها و ایجاد ساز و کارهای لازم به منظور حضور مؤثر آموزش و پرورش در عرصه های اجتماعی و فرهنگی برای مصون سازی و کاهش آسیب اجتماعی» از سوی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، «دستورالعمل اجرایی بسته تحولی ارتقای مهارت های روانی اجتماعی دانش‌آموزان ابلاغ شده است.

این دستورالعمل شامل برنامه های نماد و یاریگران زندگی و نیز برنامه های بهداشت روان، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰»، جهت برنامه ریزی و اجرا  به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها است.

متن دستورالعمل را اینجا مشاهده کنید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از گزارش ایرنا، بسته تحولی ارتقا سواد حرکتی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با رویکرد توسعه مهارت‌های بنیادین و ترویج سبک زندگی فعال روز  گذشته (سه شنبه) با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالن فاطمه‌الزهرا (س) شهرری رونمایی شد.

با توجه به سبک زندگی غیرفعال و کم تحرک به خصوص در ایام کرونا و روند افزایشی اضافه وزن دانش آموزان و ابتلا به بیماری های غیر واگیر در سند تحول بنیادین در برنامه ابلاغی سال ۱۴۰۰ بسته تحولی ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی توسط معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و با هدف سنجش و شناسایی وضعیت سواد حرکتی دانش‌آموزان دوره ابتدایی و افزایش سرانه فعالیت بدنی دانش آموزان ابلاغ شده است.

منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.