فعالیت شرکت‌های اجاره خودرو در جزیره کیش ساماندهی می شود

0

هرمزبان – سرپرست حمل و نقل عمومی شرکت عمران، آب و خدمات کیش گفت: فعالیت شرکت های اجاره خودرو  در راستای حفظ و ارتقا امنیت پایدار در حوزه حمل و نقل و کاهش تصادفات در جزیره  ساماندهی می شود .

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایرنا، محمد رضا قهاری روز پنجشنبه در اولین کمیته ساماندهی فعالیت اجاره دهندگان خودرو (رنت کاران) اظهار داشت: با تصویب و اجرایی شدن شیوه نامه بر اساس قوانین و بررسی های کارشناسانه و ساماندهی فعالیت این صنف،  نظارت گسترده ای بر روند صدور مجوزها ، رعایت قوانین و چگونگی اجاره خودرو توسط رنت کاران اعمال می شود تا خدمات مطلوب و ایمن به مردم و مسافران ارائه شود.

وی افزود: در این راستا به منظور سهولت نظارت واحد حمل و نقل، پلیس راهور و سایر دستگاه های نظارتی GPS وAVL   و برچسب ویژه رنت کاران بر روی تمام خودروهای اجاره ای (رنتی) نصب و این خودروها به سامانه هوشمند حمل و نقل عمومی متصل می شود.

در این نشست بر ضرورت اطلاع رسانی گسترده به گردشگران با نصب بنرهایی در مناطق مختلف گردشگری و مبادی ورودی بندرگاه و فرودگاه با مضامین قوانین اجاره خودروها و قوانین راهنمایی و رانندگی ویژه رانندگان و مسافران تاکید شد.

ساماندهی فعالیت ۶۳ شرکت رنت کار، بررسی مفاد و قراردادهای اجاره خودرو توسط مدیریت حمل و نقل عمومی با هماهنگی اداره حقوقی شرکت عمران، آب و خدمات  و رسیدگی به شکایت مردمی با همکاری بازرسی سازمان و مدیریت حمل و نقل عمومی و مجموعه رنت کاران و  ابطال مجوز فعالیت یا عدم تمدید مجوز فعالیت اقتصادی شرکت های متخلف از دیگر مصوبات این نشست بود.

منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.