دریابانان کیش موفق به دستگیری ۳۴۰ سوداگر شدند

0

 

هرمزبان – فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: دریابانان این جزیره امسال در طرح های مختلف مبارزه با سوداگران عرصه های صید غیر مجاز، قاچاق کالا و سوخت شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایرنا، سرهنگ علی اصغر جمالی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در تشریع فعالیت های دریابانی اظهار داشت: این ماموران در سال جاری توانستند ۸۸ قاچاقچی سوخت، ۱۱۳ قاچاقچی کالاهای خارجی و ۱۳۹ صیاد غیر مجاز را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه این جزیره با ۲ کشور همسایه قطر و امارات متحده عربی ۱۶۰ مایل دریایی مرز دارد و دریابانان کیش موظف به حراست از این مرز هستند افزود: این ماموران در نیمه اول امسال از ۲۶ فروند شناور ۱۶۵ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کردند.

سرهنگ جمالی یادآور شد: مبارزه بی امان با قاچاق کالا به منظور تحقق شعار سال و حمایت از تولید داخلی کماکان در دستور کار ماموران دریابانی قرار دارد که امسال در این راستا از ۱۵ فروند شناور۸۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

وی افزود: در راستای رعایت قوانین و حفظ محیط زیست جزیره و گونه های مختلف آبزیان برخورد با صید مجاز به صورت ویژه در دستورکار این فرماندهی قرار دارد که در این راستا ۴۳ شناور توقیف و از آنها ۳۱ هزار کیلوگرم انواع ماهی و آبزیان، ۳۸ هزار متر مربع تور ماهی گیری کشف شد.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با اشاره به اینکه این فرماندهی تا راه اندازی کامل یگان حفاظت شیلات جزیره خود را موظف به برخورد با صید غیرمجاز می داند افزود: این یگان با وجود اینکه چند شناور دریافت و ۲ نفر نیرو جذب کرده است، اما به دلیل مشکلاتی همچون مسکن نتوانسته فعالیت خود را به صورت جدی آغاز کند.

وی افزود: فرمانده یگان حفاظت شیلات هم تقریبا معرفی شده است و باید دید مشکل مسکن این یگان در جزیره چه زمانی برطرف می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.