هرمزبان:معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: نخستین سرزمین گردشگری بانوان مسلمان در جزیره قشم تا پایان سال احداث می شود.

هرمزبان:معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: نخستین سرزمین گردشگری بانوان مسلمان در جزیره قشم تا پایان سال احداث می شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، مسعودکرباسچی  بیان داشت: کشورهای حوزه خلیج فارس سرمایه گذاری های فراوانی در حوزه گردشگری کرده اند اما آنچه به آن توجه نشده گردشگری بانوان مسلمان است. از این رو با جذب سرمایه گذار و فراهم کردن بسترهای مناسب گردشگری از جمله هتل و پروازهای داخلی و خارجی این فضا برای ایجاد یک مرکز بزرگ گردشگری در جزیره قشم فراهم شده است.
 
وی با برشمردن مشکلات پیش روی منطقه آزاد قشم در مقایسه با جزیره کیش و چابهار اظهارداشت: منطقه آزاد چابهار منطقه ای جدا از مشغله های اداری دولتی است، همچنین جزیره کیش به صورت تک مدیریتی زیر نظر مناطق آزاد اداره می شود. اما این فضا در جزیره قشم که به صورت دوحاکمیتی دولتی و مناطق آزاد اداره می شود متفاوت است.
 
کرباسچی عنوان کرد: جزیره قشم متشکل از ۶۳ روستا و سه شهر است که دغدغه های مدیریتی و اداره این مجموعه و حل مشکلات بهداشتی، آموزشی، اقتصادی موجب عقب ماندگی جزیره قشم به لحاظ زیرساختهای گردشگری و حتی عقب ماندگی از برنامه های چشم انداز توسعه مناطق آزاد شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۳ ژیوپارک در جزیره قشم ۱۰ ژیوپارک در حال بازسازی زیرساختی است.
 
به گفته وی، دیگر تفاوت جزیره قشم نسبت به سایر مناطق آزاد در ورود گردشگر و مسافر است، بیش از ۹۰ درصد ورودی ها به قشم را مسافران تشکیل می دهند، در ایام عید نوروز به ازای هر مسافر ۱۸۰ هزار تومان جهت ارایه خدمات هزینه شد. بسیاری از مسافران از هتل ها و اماکن اقامتی استفاده نکردند و در پارکها و اطراف خیابانها استقرار پیدا می کردند.
 
کرباسچی افزود: برای ساماندهی سفرها به جزیره و زیبا سازی اطراف خیابانها در ایام تعطیلات ۱۲ کمپینگ در جزیره قشم ویژه مسافران احداث خواهد شد.
 
معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد قشم با اشاره به پروژه های گردشگری درحال احداث در جزیره بیان داشت: دو مرکز گردشگری سافاری که در نوع خود در منطقه خلیج فارس منحصر به فرد است تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود. یک مرکز سافاری در حاشیه شهر قشم و دومین مرکز سافاری در منطقه گورزین قشم احداث می شود.
 
وی عنوان کرد: پیست موتور کراس و پیست فرمول یک، دو و ماشین سواری در جزیره قشم در حال ساخت است. همچنین جزیره هنگام به عنوان جزیره سالم و پاک معرفی خواهد شد.
 
به گفته کرباسچی، جزیره قشم بیشترین تنوع صنایع دستی را نسبت به اضفهان دارد، اما کیفیت پایین صنایع هنوز نتوانسته جایگاه ویژه ای در اقتصاد سازندگان این صنایع دستی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
(لینک)
کد خبر: ۳۹۴۸۹۹

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی