آخرین خبرها
خانه » اقتصادی » حمایت از فعالیت‌های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی در هرمزگان
حمایت از فعالیت‌های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی در هرمزگان

علی رئوفی، معاون‌ استاندار مطرح کرد:

حمایت از فعالیت‌های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی در هرمزگان

هرمزبان: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: حمایت از فعالیت‌های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی ‌از دیگر اقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان بود که در این راستا عملیات برق رسانی به سایت‌های پرورش میگوی استان با وسعت ۴۰۰ هکتار که زمینه ساز تولید هشت هزار تن میگوی پرورشی ‌و اشتغالزایی بالغ برای دو هزار و ۵۰۰ نفر دستاورد ‌اجرای طرح بوده است.

به گزارش هرمزبان، علی رئوفی در دومین جلسه کارگروه فرهنگی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی مفهومی است که درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد اقتصادی در جامعه است.

وی تصریح کرد: قطعا باور و مشارکت همگانی و اعمال مدیریت‌های عقلایی و مدبرانه پیش شرط و الزام تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در کشور و به ویژه استان هرمزگان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی اهدافی چون کاهش وابستگی‌ها به خارج ‌و تاکید بر مزیت‌های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی را دنبال می‌کند.

رئوفی به تشریح اقدمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی از ابتدا تاکنون پرداخت و بیان کرد: از ابتدای فعالیت این ستاد تاکنون ۹۷ پروژه اقتصاد مقاومتی از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شده تا در استان عملیاتی شود.

وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی‌، صنعت‌، معدن و تجارت‌، میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت توزیع برق از دستگاه‌هایی اجرایی هستند که پروژه‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جهت عملیاتی شدن به آنها واگذار شده ‌و تحقق این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های مذکور در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در ادامه به جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره و اظهار کرد: تاکنون این ستاد ۹ جلسه با ۱۷ دستور تشکیل داده که ۴۵ مصوبه را برای تحقق گفتمان و اهداف اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان در پی داشته است.

رئوفی اضافه کرد: افزایش تولید فولاد استان از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن ‌به سه میلیون تن در سال ۹۵ با بهره‌برداری کارخانه ‌فولاد کاوه جنوب کیش ‌از دیگر اقدمات صورت گرفته در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان است.

وی یادآور شد: صرفه جویی روزانه چهار میلیارد تومان و هزار و ۴۴۰ میلیارد تومانی سالیانه با اجرای طرح گاز سوز کردن نیروگاه حرارتی بندرعباس در کمتر از یک ماه ‌به جای سوخت مازوت از دیگر اقدماتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در راستای تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بوده ‌و این اقدام تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوای غرب بندرعباس داشته است.

رئوفی خاطرنشان کرد: ‌پیگیری و رفع مشکلات تامین برق‌، نقدینگی ‌و بیمه مجتمع تولیدی فولاد جنوب که عملا غیرفعال ‌بود ‌که ‌با فعال شدن ‌آن برای‌ ۱۲۰ نفر در استان اشتغالزایی ‌شد، از دیگر اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در سال جاری بوده است.


انتهای پیام

منبع: ایسنا

http://www.hormozban.ir/?p=5627
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*