آخرین خبرها
خانه » اقتصادی » امین قصمی:بخش خصوصی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تکمیل می کنند
امین قصمی:بخش خصوصی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تکمیل می کنند

امین قصمی:بخش خصوصی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تکمیل می کنند

هرمزبان:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای انجام مراحل تصفیه تکمیلی بر روی پساب تولیدی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، امین قصمی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بحران کم آبی در اقصی نقاط کشور از جمله هرمزگان، اظهار داشت: یکی از مشکلات ما استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز شهری بندرعباس بود که خوشبختانه با تلاش انجام شده از سوی آبفا استان و شهرداری این مشکل در دست برطرف شدن است.
وی افزود: در حال حاضر حجم پساب تولیدی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس ۶۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است که این میزان بسیار بیشتر از نیاز آبی فضای سبز شهری است اما امکان استفاده از آن در این بخش وجود ندارد و باید روند تصفیه تکمیلی را طی کند .
قصمی تصریح کرد: در همین راستا شرکت آبفا هرمزگان قراردادی به حجم ریالی ۲۵۰۰ میلیارد ریال با سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد کرده تا با انجام مراحل تصفیه تکمیلی بر روی پساب تولیدی ، آن را به صنایع غرب بندرعباس و شهرداری جهت آبیاری فضای سبز واگذار نماید.
استان هرمزگان در حال حاضر با بحران کم آبی مواجه است و در این بحران ، آبیاری فضای سبز شهری بندرعباس با آب شرب مورد انتقاد بسیار مسئولان استان و مردم است.
در همین راستا نیز مسئولان شهرداری با همکاری آب و فاضلاب اقدام به جداسازی منابع آبیاری فضای سبز شهری از آب شرب کرده اند.
براساس اعلام مسئولان میزان مصرف کنونی فضای سبز شهری از آب شرب حداکثر ۲۰ لیتر در ثانیه است.
اکنون ۸۰ درصد از فضای سبز شهری از آب شرب جدا و ۲۰ درصد با آب شرب آبیاری می شوند.

انتهای پیام /

منبع: ایرنا

http://www.hormozban.ir/?p=4731
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*