آخرین خبرها
خانه » هرمزگان » شهرستان بندرلنگه » شهر بندرلنگه » برگزاری مسابقات کورس اسب‌دوانی ۸۰۰ متر در بندرلنگه
برگزاری مسابقات کورس اسب‌دوانی ۸۰۰ متر در بندرلنگه

مسئول هیئت سوارکاری بندرلنگه خبر داد

برگزاری مسابقات کورس اسب‌دوانی ۸۰۰ متر در بندرلنگه

هرمزبان:مسئول هیئت سوارکاری بندرلنگه گفت: یک‌دوره مسابقات کورس اسب‌دوانی ۸۰۰ متر در ساحل پارک کوثر برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مرتضی زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه اظهار داشت: به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه و هیئت سوارکاری بندرلنگه یک‌دوره مسابقات سوارکاری در قالب طرح «پارک سالم و ساحل سالم»، در …

هرمزبان:مسئول هیئت سوارکاری بندرلنگه گفت: یک‌دوره مسابقات کورس اسب‌دوانی ۸۰۰ متر در ساحل پارک کوثر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان،مرتضی زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرلنگه اظهار داشت: به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه و هیئت سوارکاری بندرلنگه یک‌دوره مسابقات سوارکاری در قالب طرح «پارک سالم و ساحل سالم»، در پارک ساحلی کوثر این بندر برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات افزود: سوارکاری از ورزش‌هایی است که در چند دهه اخیر مورد توجه خاصی قرار گرفته‌ است، با این وجود سابقه‌ای طولانی داشته‌ است و می‌توان آن را از کهن‌ترین ورزش‌ها به‌شمار آورد، همچنین برگزاری این مسابقات در ساحل به‌ویژه ایام نوروز مخاطبان زیادی از جمله مسافران نوروزی را به خود جلب و ایجاد انگیزه می‌کند.

مسئول هیئت سوارکاری بندرلنگه اضافه کرد: این ورزش امروزه نه تنها به عنوان یک رقابت سالم و مفید، بلکه به عنوان سرگرمی و به منظور گذراندن اوقات فراغت مورد توجه قرار گرفته‌ است، و با این که نسبت به بسیاری از ورزش‌ها پرهزینه به نظر می‌رسد، هر ساله تعداد بیشتری طرفدار به سوی خود جلب می‌کند.

زارعی گفت: در این مسابقه امید یاری با اسب «طوفان» و محمد زواری با اسب «مینا» و یاسر زارعی با اسب «فلفلو» به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند و پس از کسب ۸ امتیاز به مسابقات اسب‌دوانی یک‌هزار و ۱۰۰ متر جنوب کشور که به میزبانی بندرلنگه برگزار می‌شود، راه یافتند.

وی در پایان با تقدیر از سپاه بندرلنگه به جهت برگزاری این مسابقه، یادآور شد: مسابقات اسب دوانی جنوب ایران با شرکت تیم‌هایی از استان‌های کرمان، فارس و هرمزگان الف و ب، اردیبهشت ماه در بندرلنگه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

کد خبر: ۴۱۷۳

http://www.hormozban.ir/?p=4173
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*