آخرین خبرها
خانه » اقتصادی » امضای قرارداد احداث فاز یک نیروگاه بندرعباس بین ایران و روسیه
امضای قرارداد احداث فاز یک نیروگاه بندرعباس بین ایران و روسیه

امضای قرارداد احداث فاز یک نیروگاه بندرعباس بین ایران و روسیه

هرمزبان: وزیر نیرو از امضای قرارداد احداث یک نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی بندرعباس بین ایران و روسیه تا پایان هفته خبر داد. به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، حمید چیت‌چیان امروز در حاشیه دیدار با وزیر انرژی روسیه در خصور محور صحبت‌های صورت گرفته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به ایران …

هرمزبان: وزیر نیرو از امضای قرارداد احداث یک نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی بندرعباس بین ایران و روسیه تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، حمید چیت‌چیان امروز در حاشیه دیدار با وزیر انرژی روسیه در خصور محور صحبت‌های صورت گرفته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به ایران چند توافق بین دو کشور در خصوص مسائل مربوط به صنعت آب و برق صورت گرفت که جلسه امروز برای پیگیری آن توافق‌ها بود که امیدوارم به زودی نتیجه بخش شوند.

به گفته وی یکی از توافق‌های صورت گرفته احداث نیروگاه حرارتی به ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ مگاوات در بندرعباس بود که قرارداد احداث فاز اول این نیروگاه تا پایان هفته بین دو کشور نهایی می‌شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد بررسی اتصال شبکه برق دو کشور بود، خاطرنشان کرد: قرار است یک ماه آینده در شهر تلفیس مسئولان ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه نشست مشترکی داشته باشند تا اتصال شبکه برق این کشورها در این نشست مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.

چیت‌چیان در خصوص صحبت‌های دیگر این نشست گفت: مقرر شد کمیته مشترک دائمی بین ایران وروسیه در خصوص پروژه‌های مشترک در بخش آب و برق تشکیل شود و هماهنگی‌های بعدی در قالب این کمیته مشترک صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

کد خبر: ۳۹۳۳

http://www.hormozban.ir/?p=3933
عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری هرمزبان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*